2020.10.15.

Szépművészeti Múzeum

Magas olasz állami kitüntetést kapott Baán László

2020.10.18.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Kollázs, montázs, asszamblázs

Szabadtéri Néprajzi Múzeum - Szentendre
Húsvéti zöldághordás a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban
Cím: 2000, Szentendre Sztaravodai út
Telefonszám: (26) 502-500, (26) 502-501
Nyitva tartás: XI.1-III.27.: Szo-V 10-16
IV.1-X.31.: K-P 9-17
XI.12-13.:9-18
2020.09.03.
Nemzetiségi tájházakat lát vendégül a Szentendrei Skanzen szombaton, az érdeklődők zenés, táncos programok, viseletbemutatók és kézműveskedés által ismerhetik meg a magyarországi népcsoportokat - közölte a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum szerdán az MTI-vel.

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum idei Hagyományaink vendégségben című programján a látogatók nemzetiségi tájházakkal, a hozzájuk kapcsolódó közösségekkel találkozhatnak a múzeumban. Az érdeklődők többek között szerb, szlovák, ruszin, sváb és román táncokat, valamint énekeket láthatnak és hallhatnak - olvasható a közleményben.

Mint írják, a látogatók megismerhetik a magyarországi nemzetiségekre jellemző viseleteket, részt vehetnek kézműves programokon. Hímezhetnek, bútort festhetnek, megismerhetik a fafaragás és kosárfonás technikáját és gasztronómiai programokon is részt vehetnek. Kiderül, hogyan készül a sváb borleves kvircedlivel, kóstolhatnak lakodalmas kalácsot és részt vehetnek réteshúzás bemutatón is.

A program a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága és a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség közös szervezésében valósul meg.