2014. november

Képzőművészet, Színes

2014.11.20.

Országos szakmúzeum lett a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum

Nagyobb szakmai önállóságot és tudományos mozgásteret kap a nevében is megújult Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum a Szépművészeti Múzeum kezdeményezése alapján, a kultúráért felelős minisztérium döntésének köszönhetően.

Irodalom

2014.11.20.

Legyen emlékmúzeum a Radnóti-hagyatékból

A Demokratikus Koalíció (DK) kezdeményezi, hogy múzeumot alakítsanak ki Radnóti Miklós és felesége, Gyarmati Fanni Pozsonyi úti közös lakásából.

Színes

Emlékérmét bocsájtottak ki Lechner Ödön halálának 100. évfordulójára

Lechner Ödön halálának 100. évfordulójára ezüst és színesfém emlékérméket bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank. A legnagyobb építészeinkről kibocsátott emlékérmék köre Alpár Ignác (2005), Clark Ádám (2011) és Ybl Miklós (2014) után a Lechner Ödönről készült érmével bővült.

Kultúrpolitika

2014.11.24.

Módosul az örökségvédelemről szóló törvény

A Kormány benyújtotta a kulturális örökség védelméről szóló 2001. évi LXIV törvény módosítására vonatkozó javaslatát. Az indítvány tárgyalását november utolsó hetében kezdi meg a Parlament, döntés pedig december közepén születhet.

Külföld

Makovecz-kiállítás nyílt Berlinben

A kiállításon a 2003-ig készült rajzokat mutatnak be, köztük épület-, ház-, templomterveket és tájképeket. Eredetileg ezek a munkák egy mappába készültek és egyedivé az tette őket, hogy Makovecz Imre valamennyit aláírta.

Nyitó kiállítások
Záró

Videótár

Titanic emlékkiállítás Belfastban
Ottlik Géza a PIM-ben
Új kiállítás a Csíki Székely Múzeumban
On.tour: A berlini Zsidó Múzeum az iskolákban
német
Hogyan készül a litográfia?
Saab Múzeum
angol