2014. december

HÍR

Régészet

2014.12.16.

Az ókori görögök szent útját állították helyre

Helyreállították Törökországban azt a 2600 éves szent utat, amely a kisázsiai görög várost, Milétoszt kötötte össze a közeli Apollón-jósdával.

Színes

2014.12.17.

Modern médialaborban képzi a jövő médiaszakembereit a szegedi kommunikáció szak

Modern médialaborral gazdagodik a szegedi Kommunikáció Tanszék: az NMHH támogatásából megvalósuló fejlesztés során csúcstechnológiájú számítógépeken, a legmodernebb programokkal dolgozhatnak a jövő kommunikációs szakemberei.

Külföld

2014.12.17.

Az első világháború zsidó katonáiról nyílt kiállítás Rómában

A Mindenekelőtt olaszok - A római zsidók és a nagy háború című, március 16-ig nyitva tartó kiállítás a száz évvel ezelőtt kirobbant első világháború egyik kevéssé ismert fejezetét kívánja megismertetni a látogatókkal.

Film, színház

Müller Péter-esttel zárul a Tolnay Klári-emlékév

Müller Péter legújabb, Halhatatlan szerelem című kötete apropóján érkezik az Uránia Nemzeti Filmszínházba, hogy Tolnay Kláriról, egy különleges barátról és az ő különleges lelki és szellemi útjáról beszélgessen olvasóival.

Régészet

Tanulmányok Kiskunfélegyháza környékéről

1997 tavaszán Kiskunfélegyházától 1,5 km-re DDNy- földkitermelés közben egy Árpád-kori település nyomai kerültek elő. Az összefüggő és egybenyitott lelőhelyrészeken, mintegy 20.000 m2-en, 14 földbe mélyített építményt, illetve annak részletét, 34 árkot és 165 különböző funkciójú gödröt és cölöphelyet tártunk fel.

Nyitó kiállítások
Záró