2014. október

Kultúrpolitika

2014.10.10.

A Városliget beépítése ellen tiltakoztak Budapesten

A Városliget beépítése ellen tiltakoztak az Együtt-PM, a DK, az MSZP és az Összefogás Zuglóért Egyesület szervezésében mintegy négyszázan pénteken Budapesten.

Régészet

2014.10.13.

Bronzkori palotát és fejedelmi sírt találtak Spanyolországban

A kontinentális Európa első politikai célokra épült palotaszerű épületének maradványaira bukkantak spanyol régészek az ország délkeleti részén, ahol egy fejedelmi sírt is feltártak minden idők leggazdagabb bronzkori temetkezési leletével az Ibériai-félszigeten.

Régészet

2014.10.14.

Viking leletre bukkant egy amatőr kincskereső Skóciában

Egymillió font értékű viking leletre bukkant egy amatőr kincskereső Skóciában egy templom kertjében, szakemberek szerint az egyik legjelentősebb skóciai viking törzsi leletet találta meg Dereck McLennan.

Film, színház, Külföld

James Bond-stílus a rotterdami Kunsthal-ban

A február 8-áig látogatható Designing 007: Fifty Years of Bond Style című kiállításon több mint ötszáz darab tematikusan elrendezett Bond-relikvia kalauzolja végig a látogatókat az elmúlt öt évtizedben készült Bond-filmek dizájnján és stílusán.

Színes

2014.10.14.

Gyula tudja, mitől döglik a légy

Gyula egy IGAZI férfi. Vonzó, sármos, erős és magabiztos: tudja, mit akar, és főleg: tudja, hogyan. Olyan fajta, aki garantáltan felkelti a női "vadászösztönt": nehezen elérhető, de nagyon megéri a fáradtságot. Nem túlzás: Gyula rajongásig szerethető!

2014.11.07. Isaszeg

2014.10.24. Várpalota

2014.09.29. Zirc

2014.10.22. Marcali

2014.11.08. Nyíregyháza - Sóstó

Múzeumok Őszi Fesztiválja

Nyitó kiállítások
Záró

Videótár

Múzeumok Majálisa 2012
Nefertiti Berlinben 1.
német
Egyiptomi Múzeum - Torino, Olaszország
angol
On.tour: A berlini Zsidó Múzeum az iskolákban
német
A Titanic mentőcsóknakja
magyar
Hogyan készül a litográfia?
Szelíd motorosok
angol