2015. február

HÍR

Magyarország

Harmincegy milliót fordít határon túli értékőrzésére a Forster Központ

Határon túli örökségvédelmi programja keretében harmincegy millió forintos állami forrást fordít elsősorban kutatásokra, dokumentációs és értékfelmérő munkákra a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ.

Színes

2015.01.30.

Átadták a második egyiptomi nyereményutat is a Móra-múzeumban

Átadták a szegedi fáraó-kiállítás második egyiptomi nyereményútját a Móra Ferenc Múzeumban. A szerencsés nyertes Vas Brigitta, aki még augusztusban látta a minden rekordot megdöntő tárlatot.

Régészet

2015.01.30.

Új tetoválásokat fedeztek fel Ötzi, a gleccsermúmia bőrén

Új, eddig ismeretlen tetoválást fedeztek fel Ötzi, az Alpok gleccserében kiváló állapotban fennmaradt férfimúmia mellkasán a bolzanói Európai Akadémia (EURAC) Múmiakutató Intézetének tudósai, amikor új, fotografikus technikával Ötzi összes tetoválását feltérképezték.

Régészet

2015.01.30.

Ötvenötezer éves emberi koponyát találtak Izraelben

Az értékes csontdarab a modern ember legősibb Afrikán kívül talált maradványa. A tudományos kormeghatározás szerint 50-60 ezer éves koponyát Észak–Izraelben egy Manot nevű falu melletti barlangban 2008-ban találták még, amelyet egy földrengés mintegy tizenhárom ezer éve betemetett.

Külföld

A Musée d'Orsay kincsei a bécsi Albertinában

Először adott kölcsön rajzokat Franciaországon kívüli múzeumnak a Musée d'Orsay. Az Álmok archívuma című kiállítás keretében Degas, Cézanne és Seurat művei is láthatók a bécsi Albertinában.

Nyitó kiállítások
Záró

Videótár

A Mikó-vár története - Csíki Székely Múzeum
Nefertiti Berlinben 1.
német
Új kiállítás a Csíki Székely Múzeumban
Roland Poskaalkotásai a Rockfordi Művészeti Múzeumban
angol
Hogyan készül a litográfia?
Ottlik Géza a PIM-ben
Bélyegmúzeum