2014. szeptember

HÍR

Színes

2014.08.28.

Szenzációs jegyárakkal és október végéig várják a Leonardo-tárlat látogatóit

A nagy sikerre való tekintettel a Janus Pannonius Múzeum 1 hónappal meghosszabbítja a Leonardo, a reneszánsz zseni című kiállítás időtartamát, így hazánk eddigi legteljesebb Leonardo-tárlata 2014. október 31-ig várja a látogatókat a megszokott nyitva tartási rendben.

Magyarország

2014.08.29.

Megnyitja kapuit a Várkert Bazár

Hat kiállítás, parknyitó művészeti promenád valamint a Nemzeti Táncszínház szervezésében táncelőadások várják augusztus utolsó hétvégéjén a látogatókat a Várkert Bazárban. A programokra a belépés díjtalan.

Régészet

2014.08.29.

Első ízben találtak fa vécéülőkét a római korból

Római kori fa vécéülőkét találtak Angliában a Hadrianus-fal egyik erődjében brit régészek, akik szerint a lelet a maga nemében egyedülálló, ráadásul "tökéletes" állapotban maradt fenn.

Képzőművészet

2014.09.01.

Fotóutca Fesztivál

Közös fesztivált rendez a Capa Központ és a Mai Manó Ház

A jubileumokat ünneplő fesztivál célja, hogy minél szélesebb rétegekhez hozza közel a fotográfiát, és tudatosítsa a látogatókban, hogy a fotó olyan nyelv, amelyet művelni és értelmezni lehet és kell.

Külföld, Színes, Tudomány

2014.09.01.

Múzeumba kerül a Dél-Afrikában januárban talált ritka kék gyémánt

Egyelőre múzeumba kerül a Petra Diamonds egyik dél-afrikai bányájában januárban talált kivételes kék gyémánt, amely szakértők szerint értékes információkkal szolgálhat arról, hogy milyen folyamatok zajlottak a Földön a drágakő keletkezése idején, vagyis hozzávetőleg egymilliárd évvel ezelőtt.

2014.09.21.

2014.09.20.