2014. augusztus

HÍR

Irodalom

2014.08.19.

Kertész Imre pályája csúcsteljesítményeiért kaphat kitüntetést

Schmidt Mária történész szerint Kertész Imre Nobel-díjas író az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából pályája csúcsteljesítményeinek elismeréséért kaphat majd magas állami kitüntetést.

Kultúrpolitika

2014.08.19.

L. Simon László: minden megyei hatókörű múzeumban lesznek országos jelentőségű kiállítások

A kormány célja, hogy minden egyes megyei hatókörű múzeumban legyenek olyan kiállítások, amelyekért érdemes ellátogatni oda az ország minden részéből.

Kultúrpolitika

Külhoni Magyarságért Díj

Tizenegy szervezet képviselője, illetve személyiség vehette át a Külhoni Magyarságért Díjat Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettestől és Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkártól kedden Budapesten, a Parlamentben.

Színes

Bibliofília

Megjelent a MúzeumCafé 42. száma

Milyen kérdésekre vár majd választ a tudomány a Seuso-kincsek vizsgálata során?; hogyan lettek Győrben a magángyűjteményekből múzeumok?; milyen „érzékeny" szakmai szempontokra kell figyelemmel lenni egy erdélyi művészetet bemutató budapesti kiállítás tervezésekor?; mit keres a gasztronómia a régészetben?; múzeumok-e a műemlék könyvtárak?

Régészet

2014.08.21.

Ősi maja városokat fedezett fel egy kutatócsapat

Egy szlovén expedíció két ősi maja város maradványaira bukkant Mexikó dél-keleti részén - számolt be róla a régészettel foglalkozó PastHorizons internetes portál.

Nyitó kiállítások
Záró

Videótár

Hogyan készül a litográfia?
Dankó Pista hegedűje
Új kiállítás a Csíki Székely Múzeumban