2014. szeptember

Régészet

2014.09.21.

Jégkori ősbölény maradványaira találták Szegeden

Jégkori ősbölény maradványaira találtak Szegeden a lézerközpont alapozási munkája során, a hozzávetőleg százezer éves csontokat egy markológép fordította ki a földből, 8-8,5 méteres mélységben.

Külföld

Felújítják az Auróra cirkálót

A jelenleg múzeumként működő, Szentpétervárnál a Néva-folyón álló Auróra négy vontató segítségével jutott el vasárnap a 40 kilométerre fekvő kronstadti hajógyárba. A műveletben 11 kisegítőhajó és másfélszáz szakember vett részt.

Irodalom

A jó szó vidékein - A Népmese Napja

X. Országos népmese-konferencia

A népmese napját immár X. alkalommal ünnepeljük szeptember végén, a Kisbaconban született Benedek Elek tiszteletére. A X. Országos népmese-konferencia, akárcsak a mesehősök, hosszú útra indul, hogy újabb küldetését teljesítse, és köszönetet mondjon Benedek Elek szülőföldjének.

Külföld

Videojáték ismerteti meg a londoni British Museumot

A projekt a Museum of the future (A jövő múzeuma) elnevezésű kezdeményezés része, amelynek célja, hogy közelebb hozza az intézményt az emberekhez.

Régészet

Orrkirály

Óriási orrú, kacsacsőrű, növényevő dinoszauruszt azonosítottak Amerikában

Gigászi szaglószerve miatt adták neki a Rhinorex condrupus, vagyis az orrkirály nevet. Testméretéhez képest ennek az ősállatnak volt ugyanis a legnagyobb orrnyílása a kacsacsőrű dinoszauruszok közül.

Nyitó kiállítások
Záró