2014. október

Külföld

Eyes On

Ausztria legnagyobb fotófesztiválja kezdődött Bécsben

A november 30-áig tartó kiállítás-sorozaton több mint 650 osztrák és nemzetközi művész mutatja be képeit. A rendezvénynek Bécs galériái, múzeumai, könyvtárai és közterei adnak otthont. A kiállítások mellett könyvbemutatók, koncertek, szakértői estek, előadások és workshopok színesítik a programot.

Régészet

2014.10.29.

Bronzkori leletek a gyár helyén

Bronzkori leletek kerültek elő egy gyárbővítést megelőző régészeti feltáráson, Kunszentmiklóson. A kiemelkedő jelentőségű leletek értéke felbecsülhetetlen és megbecsülhetetlen.

Ötmillió forint összdíjazású fotográfiai nagydíjat alapított a Capa Központ

A Capa-nagydíjat minden évben olyan magyar vagy Magyarországon élő külföldi alkotók kaphatják meg, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a magyar fotográfia területén.

2014.10.30.

Péntektől látogatható a Szépművészeti Rembrandt-kiállítása

Több mint 100 festő 178 alkotását vonultatja fel a Szépművészeti Múzeum péntektől látogatható, Rembrandt és a holland arany évszázad című kiállítása, melynek közönsége más munkák mellett húsz Rembrandt-művel és három Vermeer-festménnyel találkozhat.

2014.10.30.

Fotóhónap 2014

A hónap során 61 kiállítás nyílik Budapesten és több nagyvárosban, és a tárlatok tematikájához kapcsolódóan számos nemzetközi konzultációt, előadást is szerveznek. Szamódy Zsolt Olaf emlékeztetett arra, hogy külföldi és magyar kiállítások egyaránt szép számmal szerepelnek a programban.

2014.11.03. Budapest

2014.11.08. Konyár