2020.05.08.

A PIM-hez került a Nemzeti Tehetséggondozó

Petőfi Irodalmi Múzeum - Budapest
© Petőfi Irodalmi Múzeum<br>A múzeum épülete
Cím: 1053, Budapest Károlyi u. 16.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2019.06.04.
Együttműködési megállapodást kötött a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) a külhoni magyar irodalmi szervezetekkel és műhelyekkel kedden, a nemzeti összetartozás napján.

A PIM MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a széphalmi Magyar Nyelv Múzeumában tartott megbeszélésen résztvevők áttekintették a kortárs magyar irodalom helyzetét a Kárpát-medencében, és azzal a reménnyel zárták a megbeszélést, hogy a létrehozandó Petőfi Irodalmi Ügynökség az évek óta fennálló problémák egy részére megoldást kínálhat. A tanácskozáson részt vett Orbán Viktor miniszterelnök is.

A megállapodás szövege szerint az aláírók együttműködnek a magyar irodalom népszerűsítésében Közép- és Kelet-Európában, valamint a Balkánon. "Fontosnak tartjuk az összmagyar irodalom egységben történő felmutatását Európában és a nagyvilág számára" - fogalmaznak a dokumentumban.

Hangsúlyozzák, hogy "az élő irodalom képlete legfontosabb elemének" az olvasót tekintik. "Ezért a Petőfi Irodalmi Múzeum által létrehozandó Petőfi Irodalmi Ügynökség munkáját hiánypótlónak tartjuk, segítjük abban, hogy minél szélesebb körben, minél több magyar olvasóhoz jussanak el kortárs magyar szerzők, a magyar irodalom alkotásai" - idézi a közlemény az együttműködési megállapodást.