2023.07.03.

Wellmann-díjat kapott Gál Éva

2023.06.28.
Janus Pannonius Múzeum

Elragadó éjszaka a pécsi múzeumokban

Janus Pannonius Múzeum - Pécs
Cím: 7621, Pécs Káptalan utca 5.
Nyitva tartás: K-V 10-18 (csak előzetes bejelentkezéssel)
2015.08.14.
Janus Pannonius Múzeum
Játszóházzal, élő-interaktív bemutatókkal, folklór gálaműsorral és más érdekességekkel várja a nagyérdeműt az immár hagyományossá vált Magyarok Kenyere Ünnep a pécsi Sétatéren. Augusztus 20-án a Janus Pannonius Múzeum kiállításai ingyen látogathatók, s a Múzeum kitelepül a Sétatérre.

A Janus Pannonius Múzeum kiállításainak ünnepi nyitva tartása az alábbiak szerint alakul:
augusztus 20-án nyitva lesz 10-18 óráig a Chagall-kiállítás, a Vasarely- és a Zsolnay-Múzeum, a Sopianae állandó régészeti kiállítás, továbbá – tekintettel a Magyarok Kenyere Ünnepére – 10-16 óra között a Néprajzi Múzeum is.

Eközben a Janus Pannonius Múzeum kínálatáról a Sétatéren is tájékozódhatunk, s a szóróanyagok mellett a standon érdekes könyvek, szép poszterek, képeslapok, ajándéktárgyak közül is vásárolhatunk.

Aznap zárva tart a Modern Magyar Képtár (és az Yvaral-kiállítás), a Mecseki Bányászati Múzeum, a Múzeum Galéria (Nádor Judit-kiállítás), a Természettudományi és a Várostörténeti Múzeum, valamint a Vasváry-ház (Lantos-kiállítás).

Augusztus 21-étől visszaáll az eredeti látogatási rend.