2023.07.03.

Wellmann-díjat kapott Gál Éva

2023.06.28.
Janus Pannonius Múzeum

Elragadó éjszaka a pécsi múzeumokban

Janus Pannonius Múzeum - Pécs
Cím: 7621, Pécs Káptalan utca 5.
Nyitva tartás: K-V 10-18 (csak előzetes bejelentkezéssel)
2020.01.27.
A gerlingeni Rathausplatzon lévő Dancalla Artgallery ad otthont a Janus Pannonius Múzeum „Idegen ég alatt – Oroszföldön meggyötörve" című kiállításának.
Sajtófotó
A „málenkij robotra" hurcolások 75. évfordulójára emlékező kiállítás a szovjet kényszermunkára hurcolt polgári személyek lágerbéli életét korabeli tárgyak, fotók, dokumentumok és visszaemlékezések segítségével teszi átélhetővé. A 2020. január 19-i megnyitó házigazdája Georg Brenner polgármester volt.

Köszöntőt mondott dr. Csornay Boldizsár, a Janus Pannonius Múzeum igazgatója, Joschi Ament, a Landmannschaft der Deutschen aus Ungarn (a Magyarországot Elhagyni Kényszerülő Németek Szövetsége) elnöke és Michl József, Gerlingen testvérvárosának, Tatának polgármestere. A kiállítást Walterné Müller Judit, a Janus Pannonius Múzeum igazgatóhelyettese, a kiállítás kurátora mutatta be.