2020.03.23.
MANK – Régi Művésztelep

Richter Sára textilművész varrott vásznai kiállításon

2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

MANK – Régi Művésztelep - Szentendre
MANK – Régi Művésztelep, Szentendre
Cím: 2000, Szentendre Bogdányi út. 51.
2020.07.24.
Megjelent a Szentendrei Régi Művésztelep műtermeinek új pályázata; a MANK Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. által közzétett kiíráson nyertes kilenc alkotó három évig bérelheti a műtermeket.

A pályázaton minden olyan képzőművész indulhat, aki igazolhatóan önálló művészi tevékenységet tud felmutatni és regisztrált tagja a Magyar Mecénás Programnak - közölte a MANK pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a műtermek kialakításukból adódóan elsősorban festőművészek számára alkalmasak, de művészeti ággal kapcsolatos megkötés nincs. A 2013 őszén felújított ingatlanok alapterülete egyenként 55,5 négyzetméter. Fontos, hogy átalakításukra nincs lehetőség, adottságaikat a pályázóknak figyelembe kell venniük.

Az érdeklődőknek a pályázati adatlapot, szakmai önéletrajzukat, a hároméves időtartamra tervezett alkotói elképzelésük munkatervét és portfóliójukat kell benyújtaniuk augusztus 15-ig.

A pályázatokat szakmai szempontok szerint a MANK által felkért bíráló bizottság értékeli, melynek javaslata alapján a döntést a MANK ügyvezetője hozza meg.

A kiválasztott művészek számára a MANK egy szeptember 30-ra tervezett ünnepélyes rendezvényen adja át a műtermek kulcsait, egyúttal portfóliójukból egy reprezentatív kiállítást is rendez - áll a közleményben.