Kisfaludy Sándor Emlékház - Sümeg
A múzeum bejárata
Cím: 8330, Sümeg Kisfaludy tér 2.
Nyitva tartás: K-Szo 9-16
Kisfaludy Sándor Emlékház
agyagművesség, kerámia, hír, Iparművészet, iparművészet
Emlékházunk egyik vitrinében megbújik egy apró balett-táncos, melyet Darnay Sára ajándékozott a Kisfaludy Emlékmúzeumnak 1980-ban. Az apró, 9 cm x 5 cm nagyságú, mázas, aranyozott porcelán figura egy barokk stílusú támlásszéken ülő táncosnőt ábrázol, csipkeruhában.
Porcelán balett táncos a Darnay hagyatékból
A táncos lány szépsége a finomságában és kidolgozottságában rejlik. Mozdulata kecses, törékeny finom szépséget ábrázol. Frizurája kidolgozott, fonott haját egy virágos pánt díszíti, karján aranyozott karkötő pihen. Ruhája festett, visszaköszön benne a széken is látható barokk virágminta. Balettszoknyájának csipkéje áttört, légies. Apró mérete még erősebben hangsúlyozza a törékenységét, báját.

Darnay-hagyaték egy kis darabja, a porcelános vitrinünk egy elbújó szépsége, melyet érdemes eredetiben is megtekinteni és pár percig elidőzni a balett táncos lány idilli világában.

Oszkai Réka