2018.04.19.
hír, műemlékvédelem, restaurálás
Szándéknyilatkozatot írt alá múzeumi restaurációs munkálatok támogatásáról kedden a szentpétervári Állami Ermitázs és a magyar Richter Gedeon.
Állami Ermitázs
Mihail Pjotrovszkij, a világhírű orosz múzeum vezérigazgatója a TASZSZ hírügynökség beszámolója szerint kijelentette, hogy a három évre szóló megállapodás értelmében olyan műalkotások felújításáról gondoskodnak, amelyek különböző korok női szépségideálját képviselik.

Az első restaurálandó alkotás egy Kr.e. 2-3. századból származó római márványszobor, az úgynevezett gatcsinai Vénusz lesz. Az antik nőalakot Ivan Suvalov, az orosz művészeti akadémia első elnöke vásárolta meg Rómában 1768-ban a II. Katalin által Grigorij Orlov gróf számára megépíttetett gatcsinai palota Szilvia-kertje számára.
A szobor 1886-ban került az Ermitázs gyűjteményébe, a tervek szerint jövőre állítják ki ismét.

A Richter Gedeon Nyrt., amely több mint 20 éve üzemeltet gyárat Oroszországban, az Ermitázs műtárgyainak helyreállítását olyan programja keretében támogatja, mely a női termékenységgel kapcsolatos egészségtudatosság erősítését szolgálja.