Bács-Kiskun Megyei TIT - Kecskemét
Cím: 6000, Kecskemét Rákóczi út 2.
2018.03.20.
Bács-Kiskun Megyei Tudományos Ismeretterjesztő Társulat
Prof. Dr. Szécsi Gábor tanszékvezető egyetemi tanárt, a Bács-Kiskun Megyei Tudományos Ismereterjesztő Társulat alelnökét 2018. március 2-án a salzburgi központú Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagjává választották.
Dr. Szécsi Gábor
A salzburgi székhelyű Európai Tudományos és Művészeti Akadémia Szenátusának 2018. március 2-i ülésén az Akadémia tagjává választotta Prof. Dr. Szécsi Gábor tanszékvezető egyetemi tanárt, a Bács-Kiskun Megyei Tudományos Ismeretterjesztő Társulat alelnökét.

Az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia legfőbb célkitűzése, hogy együttműködést építsen ki az európai felsőoktatási és tudományos műhelyek, a különböző tudományterületeken tevékenykedő tudósok, szakemberek között.

Az Akadémia tagjai, közöttük 31 Nobel Díjas kutató, különböző tudományterületi szekciókban végeznek kutatómunkát, tartanak különböző rendezvényeket, szakmai konferenciákat.