Katona József Múzeum - Kecskemét
Cím: 6000, Kecskemét Bethlen krt. 1.
Nyitva tartás: H-P 8-16
2016.08.18.
koronaradio.hu
hír, régészet
Helyi mellett országos sajtóérdeklődést is kiváltott az a több mint háromezer éves páratlan állapotú arany-ékszereket is magába foglaló lelet-együttes feltárása, amely a közelmúltban került elő Kiskőrös határában a földből.

A szenzációszámba menő régészeti eredmény újabb lökést adott a környékben folyó ásatásoknak, amelyek alapos, sokrétű és remélhetőleg még számos meglepetéssel kecsegtető munkát adnak a Kecskeméti Katona József Múzeum szakembereinek.

Törekvéseiket a városvezetés is támogatja, nyilatkozta a KORONAfm100-nak Wilhelm Gábor régészeti koordinátor, kitérve arra is, hogy milyen feladatok előtt állnak.

Wilhelm Gábor, a Kecskeméti Katona József Múzeum régészeti koordinátora az „aranyháromszögi arany-ékszerek” lelőhelyére váró események sorát is vázolta.

Bár a talajvíz nem könnyíti az előrehaladást, lépésről lépésre tudni lehet, mi történik majd a kőrösi határban.
Vörös István