2016.07.22.
Több mint 30 országból 70 hallgató érkezik a Balassi Intézet hétfőn kezdődő nyári egyetemére - közölte az intézmény.

A többek között török, olasz, indiai, mexikói, koreai, finn, svéd, japán, tajvani, ausztrál és venezuelai diákok a nyári egyetem négy hete alatt a magyar nyelvvel és a magyar irodalom, történelem, filmművészet és néprajz egyes területeivel ismerkedhetnek.

A képzésre elsősorban a külföldi egyetemek magyar szakos, vagy Közép-Európa iránt érdeklődő hallgatói jutottak be ösztöndíjjal, de az intenzív nyelvtanulást célul kitűző hallgatókat is szívesen látják a szervezők. A diákok között tengerentúli magyar származású hallgatók is vannak, akik számára külön ösztöndíjat biztosít az intézmény.

A kezdők és a középhaladók mellett a legmagasabb nyelvi szinten állók is megtalálják a nekik legmegfelelőbb csoportot, tapasztalt tanárok vezetésével. A Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) magyar mint idegen nyelv szakos hallgatói a délutáni programokon segítik a nyári egyetem diákjait.