Cella Septichora Látogató Központ - Pécs
Nyitva tartás: IV.1.-X.31.: K-V 10-18:00
XI.1.-III.31.: K-V 10-16
2009.11.16.
Pécs kulturális eseményeit megjelenítő, érintőképernyős kioszk került átadásra hétfőn délelőtt a Cella Septichora Látogatóközpontban. A helyi kultúra iránt érdekélődő lakosok és a városba látogatók a 21. század technikai és kényelmi elvárásainak minden tekintetben megfelelő információs pulton magyar, angol és német nyelven szerezhetnek információkat az aktuális programokról.

Az átadással egybekötött sajtótájékoztatón Bozóky Anita, a Pécs/Örökség Nonprofit kft. igazgatója örömét fejezte ki, hogy ennek a kioszknak a megvásárlásával újabb lépést tehetnek a város kultúra iránt érdeklődő lakói felé, hiszen a készüléken nem csak az Cella Septichora programjai jelennek meg, hanem a város kulturális programjainak mintegy 90%-a is. Emellett fontos szempont az eszköz értékelésekor az is, hogy a civil és a közszféra, valamint a magánszektor példamutató együttműködésének eredményeként jöhetett létre.

Nagy Boglárka