2014. július

2012.07.17.

E-könyves infotár indult a Könyvtári Intézetben

Újabb és újabb elektronikus könyvek jelennek meg a piacon, és az olvasásukra alkalmas hordozható eszközökből is napról-napra bővül a választék. A könyvtárak szívesen vállalnának részt az e-könyvek terjesztéséből, hiszen olvasóik között is egyre többen akadnak, akik okostelefonjukra, táblagépükre, e-olvasójukra keresik a letölthető olvasmányokat.

Megkezdődött a párbeszéd az e-könyvek előállítói, terjesztői és a könyvtárak között, hogy mielőbb kitaláljuk azt a modellt, amellyel az olvasókhoz eljuttathatók az e-könyvek. A könyvtárak már számos elektronikus dokumentumot szolgáltatnak, de a mobil eszközökre másolható, hordozható olvasmányok szolgáltatásában még nincs kialakult gyakorlatuk.

Mindezek ismeretében a Könyvtári Intézet elindítja új szolgáltatását, az e-könyves infotárat, amely az e-könyvekkel kapcsolatban közöl híreket, információkat, hogy ezzel is segítse a könyvtárak eligazodását, tájékozódását a fellendülő e-könyv piacon. A könyvkiadókkal folytatott párbeszédről is hírt adunk, hiszen nem titkolt célunk, hogy ezen a téren segítsünk kialakítani a könyvtárakban az elektronikus dokumentumokra vonatkozó, mindenki számára elfogadható, egységes szolgáltatáspolitikát.

Az infotár július 16-ától érhető el mindenki számára, aki érdeklődik a téma iránt. Bár a tartalom egyelőre szerény, de reményeink szerint folyamatosan hírt adunk az említésre méltó eseményekről, az e-könyves piac szereplőiről és újdonságairól, és más kapcsolódó témákról.

Videótár

Titanic emlékkiállítás Belfastban