2020.03.19.

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Kinizsi Vár Nagyvázsony

Jövő nyárra megújul a nagyvázsonyi vár

Népi Iparművészeti Gyűjtemény - Kecskemét
A múzeum belső udvara
Cím: 6000, Kecskemét Serfőző utca 19.
Telefonszám: (76) 327-203, (76) 506-108
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
állandó kiállítás, iparművészet, népi iparművészet
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő
600 HUF
Egyéni belépő diákoknak
300 HUF
Egyéni belépő nyugdíjasoknak
300 HUF
Egyéni belépő Kecskemét Kártyával
480 HUF
Tárlatvezetés magyar nyelven
2000 HUF
Az impozáns tárlat a népi iparművészet mind az öt fő szakágát méltó módon bemutatja. Ezek: a faragás, a fazekasság, a hímzés, a szövés és a népi kismesterségek.
Részlet a kiállításból
Az ország gazdag fazekas hagyományát képviselik a mezőtúri, a nádudvari, a hódmezővásárhelyi, a karcagi, a felső-tiszavidéki, a dunántúli kerámiák. A néprajzi tájegységek hímzéskincse tárul elénk a kalocsai, matyó, palóc, sárközi, kunsági, beregi és más helyekről származó kézimunkák láttán. Hazánk szőttes kultúráját a sárközi, palóc, baranyai, hetési és debreceni mintákat őrző munkák képviselik. A népi kismesterségek alkotásainak gazdag tárházát találjuk a múzeumban. Láthatók faragott és festett bútorok, lószerszámok, lószőr ékszerek, mézeskalácsok, díszített tojások, csipkék, kovácsoltvas tárgyak, népi hangszerek és sok egyéb az elmúlt évtizedek élő népművészetének kiemelkedő darabjai közül.

Az 1950-es években létrehozott Népi Iparművészeti Tanács - melynek feladata a tárgyformáló népművészet hagyományainak megőrzése és annak továbbfejlesztése - a több évtized alatt 11 ezer darabot meghaladó gyűjteményt hozott létre. Ebből a kecskeméti múzeumban több mint ezer darabot állítottak ki.