2020.02.09.

Tetőcsere és új falrendszer

Sopron, a leghűségesebb város

Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum - Rippl-Rónai Múzeum

Az öreg, korhadó fák lakója: a gyászcincér

Janus Pannonius Múzeum

Díjnyertes pécsi hárfák

2020.06.02.
Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

A családfa árnyékában heverészik a Batthyány-ős

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
A múzeum épülete
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2018.06.03.
Móra Ferenc Múzeum
hír, őslénytan
Megindultak a dinoszauruszok az Egyesült Államokból Szeged felé. A Móra Ferenc Múzeum júliusban nyíló dinó-kiállításának kollekcióját a szakemberek Amerikában becsomagolták, konténerekbe pakolták, majd útnak indították a kikötő felé. A dinók Szegedig vezető útja körülbelül egy hónapig tart.

Úton vannak a Móra Ferenc Múzeumban júliusban nyíló nagyszabású kiállítás dinoszauruszai. A kollekció az Egyesült Államokból, Midlandből érkezik teherautóval, vonattal, hajóval; és várhatóan június végén ér majd Szegedre.

A kiállítás dinoszauruszait gondosan becsomagolták, konténerbe helyezték az amerikai szakemberek. A konténerek teherautóra, azután Detroitban vonatra kerültek – jelenleg éppen úton vannak egy amerikai kikötő felé. Itt a kollekciót hajóra helyezik át, majd közel három héten keresztül fognak utazni a dinók az óceánon, míg partot érnek Belgiumban. Innen indul majd tovább a dinó-invázió Budapest és Szeged felé.

A Móra Ferenc Múzeumban nyíló kiállítás interaktív módon fogja bemutatni a dinoszauruszok világát, mindennapjait. A tárlaton a látogatók találkozhatnak olyan „dinó-robotokkal”, melyek a Jurassic Park filmekben is szerepeltek. Emellett méretarányos csontváz-rekonstrukciókat, eredeti fosszíliákat is bemutatnak a Móra Ferenc Múzeumban júliustól.