2023.12.23.

A színpompás kínai agyagkatonák

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
Móra Ferenc Múzeum, Szeged
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2016.05.04.
hír, Ókor, régészet, Római Birodalom, Római kor, történelem
Január óta zajlik a szegedi Pompeji-kiállítás építése Szegeden a Móra Ferenc Múzeumban és a Fekete házban. A szakemberek több tonnányi alapanyagot mozgattak meg és építettek be a kiállítótermekbe. Az elmúlt négy hónapban 240 négyzetméternyi gipszkartonfal épült fél kilométer összhosszúságú fémvázzal, és több mint 120 liternyi festéket használtak már fel a múzeum munkatársai különböző színekben.
Pompeji_5
A kiállítótermek belső falai már kifestve állnak, április végén pedig megkezdődött a finommunkák előkészítése. A múzeum egyik főrestaurátora, Szabó Tamás egy különleges pompeji Laokoón freskó másolatát vetette falra: az alkotás segít majd a freskókészítés fázisainak megismerésében is. Folyamatosan zajlik a falak díszítése, melyeket kézzel festenek a múzeum restaurátorai, munkatársai a Móra-múzeumban és a Fekete házban.

A három helyszínes Pompeji-kiállítást június 25-től, a Múzeumok Éjszakájától láthatja majd a nagyközönség Szegeden. A Móra Ferenc Múzeumban magával a katasztrófával és annak eredményeivel, a Fekete házban a gladiátorokkal és az ókori római erotikával ismerkedhetnek meg az érdeklődők, míg a Kass Galériában pompeji és ókori római témájú festményeket, grafikákat mutatnak majd be.