2024.07.04.
Gyulai Vár

Emlékező lövések a gyulai várban

2024.06.16.
Móra Ferenc Múzeum

Hétfőn érkezik a Munkácsy-kollekció Szegedre

2024.05.03.

Sub_Bar

Vármúzeum - Kőtár - Szeged
Vármúzeum - Kőtár, Szeged
Cím: 6720, Szeged Stefánia sétány 2.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2009.08.25.
Vármúzeum - Kőtár
Folytatódik a szegedi vártemplom régészeti ásatása. A munkát a Móra Ferenc Múzeum szakemberei végzik Fogas Ottó ásatásvezető régész irányításával. A tervek szerint a középkori vártemplom belső főhajójának a feltárása történhet meg az idei esztendőben. Mivel a közmű-vezetékek kiváltására továbbra is várni kell, ezért nem tudnak a régészek megfelelő ütemben haladni a munkával. A napokban kezdődött ásatások során minden bizonnyal újabb családi kripták kerülnek majd elő. A munka e szakaszában közel 150 sír feltárása várható. A várásatáson egy nyolcfős csapat dolgozik.

A feltárás céljairól, eredményeiről augusztus 26-án, szerdán 11 órakor Fogas Ottó ásatásvezető régész tájékoztatja az ásatás helyszínén a sajtó munkatársait.

Medgyesi Konstantin