2020.03.18.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A hódmezővásárhelyi közművelődési intézmények is bezárják kapuikat

2020.01.27.
Alföldi Galéria

Festészet és kerámia, templom és múzeumok

2019.09.25.

Próbafeltárás az Alföldi Galéria udvarán

2019.07.29.

Fotók a Tisza pusztításairól

2019.06.21.

Tankönyvektől a digitális animációig

Alföldi Galéria - Hódmezővásárhely
Alföldi Galéria, Hódmezővásárhely
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Kossuth tér 8.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
A kiállítás már nem tekinthető meg.
2019.04.16. - 2019.05.12.
időszaki kiállítás, képzőművészet
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
400 HUF
Belépő diákoknak
200 HUF
Belépő nyugdíjasoknak
200 HUF
A kereszt és a feszület azok a spirituális szimbólumok, amelyek Jézus halálát, s a kereszténység jelképeként és reményeként az örök élet ígéretét is magukon hordozzák.
Parafrázisok 1
Erről Miklós Péter, a Tornyai János Múzeum igazgatója szólt a sajtóbejáráson. Hozzátéve, hogy a tárlat a nagyhét utolsó szent szakasza, a nagyszerdától húsvétig tartó periódus közvetlen előestéjén nyílik meg, amelyen Dömötör Mihály, Hódmezővásárhely megbecsült művészének félszáz alkotása segít ráhangolódni az ünnepre, bemutatva a kereszténység legfontosabb szimbólumát, a keresztet.

A képeken több hódmezővásárhelyi feszület mellett láthatóak azok a fényképek, amelyeket Dömötör Mihály múzeumi munkája során, vagy a világban járva-kelve fotózott, s a művész bemutatta a témában elsőként a nyolcvanas években, az erdélyi Szamosújváron készült felvételét a földre dobott, út menti keresztről.

– Jó érzés elidőzni a feszületek társaságában, amelyek bár tartalmilag azonosak, formailag mégis sokfélék – fogalmazott a művész, akinek a most kiállított képei mind fekete-fehérek, a látható valóságtól eltérő ábrázolással fokozva a drámai hatást. A kereszt fontos jelkép a hívők számára, de a nem hívők számára is érdemes időt szentelni és ráhangolódni az értelemhez és az érzelmekhez egyaránt szóló alkotásokra – tette hozzá a fotóművész.

Április 16-án a kiállítást Gyulay Endre nyugalmazott püspök bevezető gondolatai után Simon Ferenc, a Bethlen Gábor Református Gimnázium tanára nyitja meg, a délután zenei közreműködője Almási Enikő és Mohai Szilárd. A tárlatot május 12-ig, keddtől vasárnapig 10 és 17 óra között tekinthetik meg az érdeklődők az Alföldi Galériában.