2014. november

Kossuth Múzeum

Cegléd

Cím: 2700 - Cegléd, Múzeum utca 5.

Telefonszám: (+36 (53)) 310-637, (+36 (30)) 308-9983

E-mail: kossuthmuzeum@pmmi.hu

Nyitva tartás: III.1-X.31.: K-V 10-18
XI.1-III.31.: K-V 9-17

A kiállítás már nem tekinthető meg.
2012.05.11. - 2012.07.08.

Kilenc évtized a művészet vonzásában - Pirk Jánosné Remsey Ágnes és a Remseyek

Pirk Jánosné Remsey Ágnes és a Remseyek

időszaki kiállítás
Az emlékkiállítás a 2010-ben elhunyt Remsey Ágnes sokoldalú, szerteágazó életművét kívánja bemutatni, a 19-20. század fordulójáig visszanyúló művészeti hagyományokat mindmáig őrző Remsey család tágabb történetének összefüggéseibe helyezve. Az alkotó az iparművészet, az irodalom, a képzőművészet és a bábművészet területén fejtette ki tevékenységét a kiállításon, most első ízben az életmű valamennyi ágát a nagyközönség elé tárjuk.

A tárlat első részében szőnyegtervező tevékenységét és a Palotás Szőnyegműhely működését állítjuk a középpontba. Szőnyegtervező tevékenységét árnyalják azok az eredeti tervek alapján újraszövött szőnyegrészletek, melyeket a Gödöllői Iparművészeti Műhely gobelin- és szőnyegszövő tanfolyamának növendékei készítettek erre az alkalomra Remsey Flóra kárpitművész irányítása alatt.

A tárlat második részében Remsey Ágnes írói munkásságát, valamint akvarellfestészetét kívánjuk bemutatni.

A kiállítás utolsó egységében a Remsey család több generáción átívelő baba- és bábkészítő tevékenységét tárjuk a közönség elé. Remsey Ágnes egyéni hangvételű, irodalmi és mesefigurákat megjelenítő textilbabái mellett, archív fotók alapján rekonstruálásra kerül az 1947-1953 között működő Remsey Marionettszínház egyik bábjelenete is, az eredeti marionettfigurák bemutatásával.

Remsey Ágnes kilenc évtizedet átölelő életművének bemutatása számos szállal gazdagítja a magyar iparművészet történetét, és eddig feltáratlan kultúrtörténeti összefüggéseket hoz felszínre. Életműve egy következetes, töretlen életút állomásainak eredményeként és jelentős kordokumentumként áll előttünk.

Kopin Katalin művészettörténész, a kiállítás kurátora

Videótár

Ottlik Géza a PIM-ben
Szelíd motorosok
angol
Átadták a kisnémedi Tájházat
On.tour: A berlini Zsidó Múzeum az iskolákban
német
Saab Múzeum
angol
Új berendezéssel gyarapodott az Olajipari Múzeum
Új kiállítás a Csíki Székely Múzeumban
Titanic emlékkiállítás Belfastban
magyar
Hogyan készül a litográfia?
Nefertiti Berlinben 1.
német