2014. november

2012.08.09.

Móra Ferenc Múzeum

Mikor lett Pákh Imre Munkácsy rajongója?

festészet, hír, hírességek, képzőművészet, Munkácsy Mihály

Elkészült a Munkácsy-mesék újabb darabja. A friss részben a milliárdos műgyűjtő, Pákh Imre beszél a Munkácsyhoz való kötődéséről. A minivideók korábbi epizódjait a múzeum honlapján és különböző web2-es felületeken már megismerhették az érdeklődők. Az új kisfilmből az is megtudható, mi volt az ötéves Pákh Imre ágya fölött.

Pákh Imre az egyik leggazdagabb magyar ember a világon.

Övé a legnagyobb magánkézben lévő Munkácsy-kollekció. Az üzletember az utóbbi évtizedben az életét tette fel arra, hogy minél több Munkácsy festményt szerezzen meg. A legjobb értelemben vett világpolgár: Manhattanben Eric Clapton és David Copperfield szomszédja.

A legújabb "Munkácsy-meséből" a nézők megismerhetik Pákh Imre műgyűjtői gondolkodásmódját.

Megtudjuk, a Szovjetunióban született kisgyermek Pákh ágya fölött egykoron egy Munkácsy reprodukció volt látható. A későbbiekben minden bizonnyal ez a mű indította el a festőgéniuszhoz vezető úton. Serdülőfiúként már lelkesen ismerkedett Munkácsy Mihály életével, munkásságával. Műveinek gyűjtője viszont csak harminc évvel később, New Yorkban lett. Megszólalt bennem a lokálpatriotizmus - mondja Pákh a kisfilmben, aki szerint még több száz Munkácsy-alkotás lappanghat a világban.

Az eddigi Munkácsy-meséket a világhálón immár több százan látták.

Az alkotók bíznak benne, az újabb minivideó - egy kattintás erejéig legalább - ismét kiváltja a netpolgárok érdeklődését.

Videótár

Titanic emlékkiállítás Belfastban