2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Pannonia Reformata Múzeum - Pápa
Pannonia Reformata Múzeum
Cím: 8500, Pápa Fő u. 6–8.
Telefonszám: (89) 311-014, (89) 310-193
Nyitva tartás: XI.1-III.31.: K-Szo 9-17
IV.1-X.31.: K-Szo 10-18
állandó kiállítás, történet, Vallás, vallástörténet
virtuális kiállítás
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő
Belépő felnőtteknek
500 HUF
Belépő diákoknak
Belépő nyugdíjasoknak
Csoportos belépő gyülekezeti tagoknak
150 HUF
Lőrincz Zoltán „A Miatyánk a kortárs magyar festészetben" címet viselő kiállítását eredetileg húsvét előtt, a nagyhéten nyitottuk volna meg, ám a koronavírus járvány miatt ez sajnálatos módon meghiúsult.
Miatyánk a kortárs magyar művészetben
A Pannonia Reformata Múzeum azonban semmiképpen sem szeretné elengedni ennek a kiállításnak a megvalósulását, sőt a kialakult helyzetben azt gondoljuk, hogy fokozott aktualitása, kiemelt küldetése van az online térben.

Olyan időket élünk, amikor egyen-egyenként, mindannyian átéljük emberi törékenységünket, gyengeségünket, sebezhetőségünket. Ez a rendhagyó tárlat a kortárs műalkotások, valamint az alkotók gondolatain át kapcsolnak össze bennünket a Megváltóval, visznek közelebb ahhoz, hogy imáink révén napi kapcsolatba kerülhessünk Istennel.

A virtuális kiállításunk az eredetileg tervezettnek csak egy töredéke, melynek fő célja, hogy a „digitális kor emberét” (is) a kortárs műalkotások segítségével, egy modern képi világon át vezessük be az imádság lényegébe, fontosságába, átütő és megtartó erejébe.

(Halászné Kapcsándi Szilvia)

A kiállítást egy különleges, a 3D-s virtuális valóságot megjelenítő térbe helyeztük el. Ehhez a MISTEMS Kft. által fejlesztett MaxWhere 3D Web böngészőt használtuk. A kiállítás megtekintéséhez szükséges néhány lépést megtenni. Ez körülbelül annyi időt vesz igénybe, mintha Ön múzeumi belépőt váltana. Mindenkit arra biztatunk, hogy a belépési folyamat lépéseit türelemmel kövesse végig, amely néhány percet vesz igénybe. Az Ótemplom virtuális terében egyedi és felejthetetlen múzeumi élményben lesz része.

A megtekintéshez szükséges lépések itt olvashatók.

A Maxwhere program letölthető innen.