2014. október

Telefonszám: (+36 (1)) 461-6500 / 41103

E-mail: muzeum@bkv.hu

Nyitva tartás: K-V 10-17

A kiállítás már nem tekinthető meg.
2012.06.16. - 2012.09.16.

Légy óvatos kispajtás!

Tömegközlekedési plakátok a múltból

A kötőtűk használatából eredő esetleges balesetek, sérülések feltétlen megelőzése érdekében kérjük, hogy az utazás tartama alatt a horgolástól és kötéstől tartózkodni szíveskedjenek.

A felhívás nem tévedés. Az 1950-es években valóban ez a képi világ, a hordozók és csatornák változtak meg, hanem maga az üzenet is. Ma már biztosan felirat figyelmeztette volna a budapesti villamosok utasait.

A BKV és jogelődjei a közösségi közlekedés indulása óta kommunikálnak az utasokkal, hiszen a kezdetektől fontos volt, hogy értsék és tudják, hogyan kell együtt, tömegben közlekedni. Ahogyan teltek az évek, nemcsak a mosolyra fakasztaná a budapestieket, ha arra hívnák fel a figyelmüket, hogy a járművön tilos a kötögetés, teljesen értelmetlen lenne plakáton oktatni őket arra, hogy a mozgó villamosból melyik irányba kell leugrani és melyikbe balesetveszélyes. Egykor azonban, amikor együtt tanultuk a kulturált közlekedést, még valóban szükség volt az effajta figyelmeztetésekre.

A kiállítás a BKV, illetve jogelődjeinek grafikai és szöveges plakátjaiból, hirdetményeiből mutat be válogatást. A tárlaton a fővárosi közösségi közlekedés múltjának két korszakából: egyrészt az 1923-ban egyesített Budapest Székesfővárosi Közlekedési Részvénytársaság (BSzKRt) negyed évszázadából, másrészt az 1950-es, 1960-as évek világából és a Budapesti Közlekedési Vállalat, a BKV első évtizedének anyagából készült összeállítást tekinthetnek meg az érdeklődők.

Képekben

2014.11.07. Budapest

2014.11.08. Keszthely

2014.11.08. Budapest

2014.09.29. Pécs

2014.10.31. Pannonhalma

Múzeumok Őszi Fesztiválja

Videótár

Új berendezéssel gyarapodott az Olajipari Múzeum
Levegő, tér és repülés
német
Titanic emlékkiállítás Belfastban
Átadták a kisnémedi Tájházat
Nefertiti Berlinben 1.
német
Hogyan készül a litográfia?
Szelíd motorosok
angol