2014. augusztus

Fekete ház

Szeged

akadálymentesített

Cím: 6720 - Szeged, Somogyi utca 13.

Telefonszám: (+36 (62)) 425-033

E-mail: info@mfm.u-szeged.hu

Nyitva tartás: K-V 10-17
A nyári időszakban csütörtökönként hosszabbított nyitva tartással: 10-20 óráig várjuk látogatóinkat

A kiállítás már nem tekinthető meg.
2012.08.31. - 2012.09.30.

Képek történelmünk utolsó másfél évszázadából

Az Alaptörvény illusztrációi

időszaki kiállítás, történelem
Az alaptörvény illusztrációjaként készült tizenhat historikus festmény a magyar történelem utóbbi százötven évének történelmi eseményeiről nyújt képet. A 150x108 centiméteres alkotások mellett a Magyarország múltja, jelene és jövője című, tavaly szeptemberben kiírt gyermekrajz pályázat 30 díjazott munkáját is bemutatják a szegedi kiállítóhelyen. Továbbá 33 olyan kiadványt is megtekinthetnek az érdeklődők, melyek az alaptörvény népszerűsítése céljából készültek el.

Az illusztrációkat eddig Budapesten, a Magyar Nemzeti Galéria Hősök, királyok, szentek kiállításán láthatta a nagyközönség. A most útnak induló vándorkiállítás Magyarország több nagyvárosában is látható lesz, majd várhatóan 2014-ben kerülnek majd a képek végső elhelyezésre a Parlament épületében.

Képekben

Videótár