2014. szeptember

Szombathelyi Képtár

Szombathely

akadálymentesített

Cím: 9700 - Szombathely, Rákóczi F. utca 12.

Telefonszám: (+36 (94)) 508-800

E-mail: keptar@int.szombathely.hu, _keptar.szombathely@museum.hu

Nyitva tartás: II.1-től K, Sze 10-17, Cs 10-18, P-V 10-17

A kiállítás már nem tekinthető meg.
2012.03.17. - 2012.05.26.

A Sezession Graz köszönti Szombathelyt

festészet, időszaki kiállítás, képzőművészet, kortárs, Szecesszió, újkori művészet
A "Sezession Graz" művészcsoportot 1923-ban alapította a világhírű fest,ő Wilhelm Thöny, továbbá Fritz Silberbauer és Alfred Wickenburg.

Ez volt az utolsó alapítás abban a művészeti mozgalomban, amit Közép-Európában szecessziónak nevezünk. A korábbi szecessziós irányzatokhoz képest - amelyek Münchenben, Berlinben vagy Bécsben jöttek létre - Grazban eltérő módon, nem a stiláris sajátosságok alapján történt a formálódás, hanem egyszerűen a kortárs művészetről volt szó, amely az akkori generáció életérzésének megfelelt.

A csoport megalakulásától kezdve nemzetközi művészek vettek részt a kiállításaikon. 1938-ban a Sezession csoportot "mint az elfajzott művészet színterét" betiltották.

A háború befejezése után ismét nagy lendülettel kezdett munkába. Egyre nagyobb volt az aktivitás iránti törekvés, s ez máig fennáll, a "Sezession" kiteljesedett, új elképzelések és gazdag formai megoldások felé halad.

Kiállító művészek: Walli Feller, Sigi Hrad-Rynda, Helga Hudin, Linda Leeb, Helmut Lichtenegger, Raymonde Marcher-Greinix, Renate Polzer, Ingrid Pototschnik, Marion Rauter-Wieser, Barbara Rittler, Monika Schönbacher-Frischenschlager, Renate Sterlika, Heinz Tagger, Ingrid Wieser, Mil Vega

2014.09.20. Mezőberény

2014.09.21. Gamás