2011.03.29.
Különleges digitális rekonstrukció készült egy, a Magyar Testőrség 250 éve című, tavalyi kiállításunkon is bemutatott műtárgyról. Horthy Miklós testőrségének tiszti díszsisakja a szigetvári hős, Zrínyi Miklós sisakja alapján készült, és restaurálása jelenleg is folyik intézményünkben.

A több helyen repedt, hiányos, sérült, deformálódott sisak helyreállítási munkálatait a Műtárgyvédelmi és Restaurátor Főosztály fémrestaurátor munkatársai kezdték meg. Az előzetes állapotelmérést követően részletes (fotó)dokumentációt készítettek a műtárgy jelenlegi állapotáról, majd a következő fázisban helyett megkezdődhet a sisak felületének tisztítása is.

A szakemberek a helyreállítási munkálatok főbb lépéseiről a továbbiakban is folyamatosan tudósítanak majd.

Dr. Lencz Balázs restaurátor, Magyar Nemzeti Múzeum Műtárgyvédelmi és Restaurátor Főosztály