2011.03.28.
Életének 85. évében elhunyt Kornis György festőművész, a Tudományok és Művészetek Európai Akadémiájának tagja - tudatta a család nevében Divéky István. A festőművészt rövid, súlyos betegség után vasárnap este érte a halál. A temetéséről később intézkednek.

A párizsi növendék...

Kornis György 1927. február 26-án született Miskolcon. 1945. és 1949. között Párizsban az École des Beaux-Arts növendéke volt, ezután a párizsi Állami Opera díszlettervezőjeként dolgozott: mesterei Arthur Lionell és Szenes Árpád voltak. 1952-ben tért vissza Budapestre.

Munkássága kiterjedt számos napilapra is.

Másfél évtizeden át - 1965-től - dolgozott a Művészet című lapnak; ennek szerkesztőjeként ment nyugdíjba, de párhuzamosan művészeti szerkesztőként is közreműködött a Film, Színház, Muzsika című hetilapnál.

Hazatérés

1985. és 2000. között Bécsben élt és dolgozott. 2000-ben azonban végleg hazatért: 80. születésnapját az Ernst Múzeum és az Aulich Galéria párhuzamos kiállítással ünnepelte.

Munkássága

Absztrakt szürrealista festőként tartották számon. Tájképein és figurális kompozícióin a síkok és szerkezetek belső rendjére figyelt. Munkásságát 1997-ben a Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztjével ismerték el.

Tagja volt a Magyar és az Osztrák Képzőművészek Szövetségének, valamint az Európai Tudományos és Művészeti Akadémiának. Művei megtalálhatók neves közgyűjteményekben, például a bécsi Albertinában és a MUMOK-ban, a brüsszeli Jacques Brel Alapítványnál, a párizsi Louvre-ban, a passaui Museum Moderner Kunstban, a pécsi Modern Képtárban és a Magyar Nemzeti Galériában. 1999 szeptemberétől műveinek állandó kiállítóhelye a Műterem Galéria, a budai Várban.