2020.03.18.
Katona József Múzeum

Bezárnak a kecskeméti múzeumok is

Magyar Nemzeti Múzeum

Restaurátorok a viking mesterek útján

2020.05.27.

A kelták feladták a leckét a vaskor kutatóinak

Budapest Főváros Levéltára

Kapások, vincellérek... no meg a hegymester

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Vörös hajú táncosnő - hófehér ruhában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Végállomás: villamosút a Pesti paprikából

Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

Egy Batthyány, aki még (űr)hajót épített

Azok a nyakas hatvaniak

MNM Palóc Múzeuma

Áldozócsütörtök és Váróvasárnap

Katona József Múzeum - Kecskemét
Cím: 6000, Kecskemét Bethlen krt. 1.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
állandó kiállítás, egyházművészet, történet, vallástörténet, Virtuális tér
virtuális kiállítás
A kecskeméti Cifrapalotában 2020. március 14-én nyílt meg a jubileumi Kortárs Keresztény Ikonográfiai Biennálé, azonban a koronavírussal kapcsolatos rendelkezések miatt egyelőre csupán két napig lehetett megtekinteni. Ezt valamennyire orvosolandó, a kiállítás anyagát április 28. és december 31. között a Kecskeméti Katona József Múzeum online is bemutatja a saját honlapján.
Hegyvári Bernadett: Asztal
A biennále alapító kurátora, ifj. Gyergyádesz László művészettörténész szerkesztette virtuális tárlat ABC sorrendben tartalmazza a zsűri által kiválasztott 146 alkotó művének / sorozatának reprodukcióját, részletes adatait. Fontos újdonság, hogy ötvenkét esetben a művészek saját szavaival mutatják be – (ön)műleírásaikat szerkesztett formában felhasználva – a kiállított alkotást. A tárlat előszavában az aktuális tudnivalók (zsűri, díjazottak, tematika) mellett a biennálé majd két évtizedes történetéről, a kapcsolódó eredményekről, így a múzeum speciális gyűjteményi egységéről is olvashatunk, amennyiben élünk a honlap más oldalaira való továbbkattintási lehetőségekkel.