2020.07.15.

Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Történelem és magyarság

Kass Galéria - Szeged
Cím: 6720, Szeged Vár u. 7.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
állandó kiállítás
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
590 HUF
Belépő diákoknak
390 HUF
Belépő nyugdíjasoknak
390 HUF
Belépő családoknak
(2 felnőtt + 3 gyermek)
990 HUF
/ család
A miniatűr papírszínházak különleges világát mutatja be a szegedi Kass Galéria újonnan nyíló kiállítása. A papírból készült színházi játékok figurái között megtaláljuk A varázsfuvola, a Csipkerózsika, a Hamupipőke, vagy éppen a Nyolcvan nap alatt a Föld körül szereplőit is. A Schreiber–Gyermek–Színház című kiállítás július 12-én nyílik a Kass Galériában.

A papírszínház-kiállítás kapcsán sajtóeseményt tartunk július 6-án, csütörtökön 11 órakor a Kass Galériában a tárlat termében.

A 19. századi polgári családok otthonának egyik elengedhetetlen eleme a papírszínház volt: a felnőttek és a gyerekek egyaránt örömmel nézték a papírfigurák által életre keltett színházi darabokat, meséket, operákat. Az eredeti művek alapján tanárok és írók készítették el a kis szövegkönyveket, melyeket aztán a papírfigurákkal lehetett eljátszani. Mind a figurák, mind pedig a díszletek különleges remekművek, melyeket neves képzőművészek terveztek száz évvel ezelőtt.

A Kass Galéria kiállításán a Jacob Ferdinand Schreiber nyomdájában készült papírszínház húsz színpadi jelenetét tekinthetik meg a látogatók. A Schreiber- Gyermek- Színház litografált darabjait 1878-1926 között gyártották. A papírszínház jelenetei Európa-szerte ismertté váltak, a Szegedre érkező kollekció darabjait több generáción át egy egri család őrizte. A július 12-én nyíló tárlaton az érdeklődők többek között A varázsfuvola, a Csipkerózsika, a Hamupipőke, vagy éppen a Nyolcvan nap alatt a Föld körül papírszereplőivel is találkozhatnak.