Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Kinizsi Vár Nagyvázsony

Jövő nyárra megújul a nagyvázsonyi vár

Nagykárolyi Városi Múzeum - Nagykároly
A múzeum belső terme
Cím: 445100, Nagykároly Piaţa 25 Octombrie nr. 1
Nyitva tartás: Télen: K-P 9-17, Szo 10-14, V 9-17
Nyáron: K-P 10-18, Szo 10-14, V 10-18
állandó kiállítás, állattan, ásványtan, biológia, geológia, madártan, őslénytan, rovartan
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
4 HUF
Belépő gyermekeknek
2 HUF
Fotó
20 HUF
Videó
30 HUF
A nagykárolyi Károlyi kastély a Szatmár megyei múzeumok közül az egyetlen, mely állandó természetrajzi részleggel büszkélkedhet. Köszönhető mindez a több mint huszonötezer darabból álló gyűjteménynek, mely a megye növény- és állatvilágát mutatja be. A természetrajzi kiállítás hat termen keresztül illusztrálja a környék geológiai kialakulását, kövületeit, illetve az egykori és napjaink növény- és állatvilágát.
Részlet a kiállításból
Időrendi sorrendben haladva az első termekben a megye geológiai kialakulásával, őskövületekkel (csigák, kagylók, mamutfogak, őstulokszarvak) és ásványokkal ismerkedhetnek meg a látogatók.

A természetrajzi kiállítás keretén belül kiemelkedő helyet foglal el egy több száz darabból álló tojásgyűjtemény, valamint az egykori Ecsedi-láp, az Érmellék, a Nyírség és a Károlyi síkság élővilágát bemutató preparált emlősök, madarak és rovarok.

A látogatók több mint háromszáz rovarból, ötven madárból és tizenöt emlősből álló gyűjteményt tekinthetnek meg. A természetrajzi kiállítás leginkább az iskolák körében népszerű.