2023.06.28.

Egy kényelmetlen ember élettörténete

Petőfi Irodalmi Múzeum - Budapest
© Petőfi Irodalmi Múzeum<br>A múzeum épülete
Cím: 1053, Budapest Károlyi u. 16.
Nyitva tartás: K-V 10-18
2020.12.16.
hír, Virtuális tér
A Petőfi Irodalmi Múzeum zene és irodalom találkozásával kísérletező, az Integral Vision által fejlesztett felülete Az Év Kreatív megoldása kategóriában lett különdíjas az idei Az Év Honlapja pályázaton.

A Csáth Géza Kaleidoszkóp egy izgalmas művészeti platform, ahol a látogatók az író tíz novellájának egyes szavaihoz rendelt dallamokat, zajokat, zörejeket felhasználva alkothatják és oszthatják meg saját olvasatuk hang-mixét.

„A Petőfi Irodalmi Múzeum által indított weboldal tökéletes példája annak, amikor a kreativitás teljesen új, szokatlan élményt képes teremteni a digitális térben. A Csáth-novellák által inspirált zenei loopok és a novellák együtt teremtett atmoszférája magával ragadó és maradandó élményt ad a felhasználónak” – áll Az Év Honlapja díjazásának indoklásában.