2020.09.09.

Gábor Áron rézágyúja megérkezett Szegedre

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
Móra Ferenc Múzeum, Szeged
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2020.10.12.
hír, Múzeumok Őszi Fesztiválja, rendezvény
Közel ezren voltak kíváncsiak az idei Őszi Múzeumok Éjszakájára Szegeden. Szombaton 17 és 23 óra között folyamatosan érkeztek a látogatók a Móra-múzeumba és a Várba. A legnépszerűbb a tetőkilátó és a csillagles, valamint a detektív játék volt.
Múzeumok őszi fesztiválja
Komoly érdeklődéssel zajlott le a szegedi Múzeumok Őszi Éjszakája a járványügyi szabályok betartása mellett. A Móra Ferenc Múzeumban és a Várban szombaton este 17 és 23 óra között összesen közel ezren fordultak meg. A rendezvény legnépszerűbb programja a csillagles volt az új tetőkilátón: folyamatosan érkeztek a kíváncsi látogatók, akiket csillagászok vártak izgalmas csillagászati érdekességekkel.

Mindkét épületben kellett nyomokat keresni a detektívjáték során, mely a családosok és a fiatal látogatók körében volt a legnépszerűbb. Móra Ferenc táskájához kötődött a rejtély, melyet nagyon sok látogató sikeresen teljesített az este folyamán. Sokan vettek részt a Munkácsy felolvasó esten, a csillagászati előadásokon és a tárlatvezetéseken is.