Debreceni Református Kollégium Múzeuma - Debrecen
Református Kollégiumi és Egyházművészeti Múzeum
Cím: 4044, Debrecen Kálvin tér 16.
Telefonszám: (52) 516-856, (52) 516-857, (52) 516-923
Nyitva tartás: H-P 10-16, Szo 10-13
2020.06.24.
hír, Múzeumok Éjszakája, rendezvény
A vírusjárvány okozta karantén utáni újranyitás örömére közösen szervez programokat a debreceni Református Kollégium múzeuma, a Szabó Magda emlékház és a Tiszántúli Református Egyházkerület nagykönyvtára június 27-én, a Múzeumok éjszakájának hagyományos időpontjában - jelentették be a szervezők kedden sajtótájékoztatón a kollégiumban.

A sajtóeseményről kiadott közleményük szerint a programok között szerepelnek zenei alkalmak, tárlatvezetések és kézműves foglalkozások is.

Újdonság a Molnár Mária misszionárius melanéziai gyűjteményéből nyíló tárlat és a hozzá kapcsolódó Cséke Zsolt földrajzi utazó és filmrendező tárlatvezetése, valamint Gajdó Delinke színművész Szabó Magda-estje.

A kollégiumi nagykönyvtárban ezúttal olyan ritkaságokat is megtekinthetnek az érdeklődők, amelyek nem kölcsönözhetőek - jelezték a sajtótájékoztatón.

A délután öt és este tíz óra között látogatható rendezvényeket fokozott biztonsági intézkedések között tartják meg: figyelik a látogatók számát, hogy elkerüljék a zsúfoltságot, a programokon szájmaszk használata javasolt, és valamennyi helyszínen kézfertőtlenítőket helyeznek ki - közölték.