Hetedhét Játékmúzeum - Székesfehérvár
Cím: 8000, Székesfehérvár Oskola u. 2-4., Hiemer-ház
Nyitva tartás: K-V 10-18
Hetedhét Játékmúzeum
bútorművesség, hír, iparművészet, játék, játéktörténet, művelődés, szabadidő, szórakozás, történet
Lásson a kiállítás „mögé”! Új sorozatunkban a Moskovszky-gyűjteményben található tárgyakat és érdekességeket osztjuk meg Önökkel, amelyek szabad szemmel nem láthatóak a kiállításban.
XVIII. század végi lakk kabinetszekrény, bababútor
Ez a 18. század végi lakk kabinetszekrény kiállításunk egyik impozáns mini bútora. Díszítése igazi mestermunka, amit közelebbről is érdemes megvizsgálni. A szekrény fiókjai és írólapja feketére pácolt, lakkozott, virágmotívumokat formázó gyöngyház és réz berakásokkal díszített, melyet fémkarika-fogantyúk tesznek még változatosabbá. Fiókjai azonban a kiállításban zárva vannak, így nem látszik, hogy minden fiók régi virágmintás tapétával bélelt.