Helikon Kastélymúzeum Közhasznú Nonprofit Kft. - Keszthely
A keszthelyi Festetics-Kastély
Cím: 8360, Keszthely Kastély utca 1.
Nyitva tartás: VI-IX.: 9-18
X-V.: K-V 10-17
2020.05.20.
biológia, hír, madártan
Szerdától ismét látogatható a keszthelyi Helikon Kastélymúzeum madárparkja, amely új madárfajokkal is bővült - tájékoztatta az intézmény szerdán az MTI-t.

Idén nyolc új fajjal gazdagodott a madárpark, többek között emukat és egzotikus kislibákat is simogathatnak a látogatók, de kézből etethetik is a szárnyasokat. A nyitás alkalmából a hétvégén már szabadtéri programokkal is várják a vendégeket.

A Festetics-kastély madárparkja 2016-ban nyitotta meg a kapuit, ahol mintegy 40 vízimadárfajt tartanak, de pávák és fácánok is színesítik a madárállományt. A világ különböző tájain honos madarakkal találkozhatnak a látogatók, többek között Ausztráliából, Dél-Amerikából, Kínából származó egyedekkel, egyebek mellett a világ legkisebb vízimadara, a Hottentotta réce is a park lakója.