Hetedhét Játékmúzeum - Székesfehérvár
Nyitva tartás: K-V 10-18
2020.04.02.
Hetedhét Játékmúzeum
„Ez nem oda való, az alma a Hófehérkében van!” – sietett kijavítani nővérét Zsuzska. Ő és Fruska kockakirakóval játszottak a gyerekszobában. A hatféle mesét ábrázoló kirakón bizony néha nehéz eligazodni, persze csak ha az ember nem Zsuzskával játszik, aki pillanatok alatt kirakja bármelyiket. Fruska éppen a helyére illesztette az orsót ábrázoló képkockát.
Grimm-mesék kockakirakón
Vajon melyik mese jelenetét rakta ki a két kislány?

A kockakirakó kedvelt játéka volt a középosztálybeli polgári családokból származó gyermekeknek. A legszebbeket Németországban gyártották. A mindennapos használat és a játéktípus anyagának sérülékenysége miatt azonban kevés maradt meg belőlük. A Moskovszky-gyűjteményben található kockakirakó azért is különleges, mert az eredeti, könyvet formázó textilborítású dobozban hiánytalanul megőrződött a játékot alkotó 12 darab kocka, és a hozzá tartozó hat mintalap.