2020.07.02.

Budapesti Történeti Múzeum - Aquincumi Múzeum

Bezár a Budapesti Történeti Múzeum

HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum

Keddtől ismét várja a látogatókat a hadtörténeti múzeum

Szépművészeti Múzeum

Esztergom - térben és időben is madártávlatból

2020.07.06.

Mutasd a cipőd és megmondom ki vagy!

Jézus vagy Barabás?

Kiscelli Múzeum - Újkori Várostörténeti Gyűjtemény - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1037, Budapest Kiscelli utca 108.
Telefonszám: (1) 250-0304, (1) 250-0304
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2016.02.18.
hír, műszaki tudományok, művelődés, szabadidő, számítástechnikai
Egy okostelefon-alkalmazással már letölthető a Kiscelli Múzeum egy mintegy 180 darabos műtárgyadatbázist és három tárlat anyagát tartalmazó online kiállítása - mondta el az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában Perényi Roland, a múzeum igazgatója.
Korabeli sajtóillusztráció a Mágnás Elza gyilkosságról
Hozzátette: a kiállításnak helyet adó, Google Kulturális Intézete által indított honlapra, amelyen 60 ország több mint 900 különböző köz- és magángyűjteménye található meg, "nagyon jó kommunikációs felületként" tekintenek, hiszen segítségével helyhiány vagy műtárgyvédelmi okok miatt pillanatnyilag a múzeum raktárában pihenő tárgyakat is megtudnak mutatni az érdeklődők számára.

Mint fogalmazott, nem gondolja, hogy a virtuális kiállítás hatására kevesebb látogató érkezhet a múzeumba, mivel az eredeti műtárgy közvetlen fizikai megtekintésével járó élményt egy internetes honlap nem tudja helyettesíteni. Az online elérhető felületre felkerült egy 180 darabos műtárgyadatbázis, valamint két várostörténeti tárlat mellett a Krúdy Gyulát is megihlető Mágnás Elza-gyilkosság történetét bemutató, januárban bezárt kiállítás virtuális változata is - hangsúlyozta Perényi Roland.