2023.12.23.

A színpompás kínai agyagkatonák

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
Móra Ferenc Múzeum, Szeged
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2022.06.28.
hír, Múzeumok Éjszakája, rendezvény
A szeszélyes időjárás ellenére is tömegek voltak kíváncsiak a Múzeumok Éjszakája programjaira Szegeden: 7000-en jártak a Móra Ferenc Múzeumban és kiállítóhelyein. Szombaton nyitották meg A legendás vadnyugat című kiállítást, emellett nagy sikere volt a cowboyok és indiánok felvonulásának, valamint a country koncerteknek is.
Múzeumok Éjszakája
Újabb sikerrel zajlott le a Múzeumok Éjszakája Szegeden: hétezren voltak kíváncsiak a Móra Ferenc Múzeum és kiállítóhelyeinek kínálatára. Az est főszereplője kétségkívül a cowboy-indián nemzetközi kiállítás volt, melyet délután az Amerikai Egyesült Államok Nagykövetségének helyettes követtanácsosa nyitott meg.

A programok főszereplője a western világ volt: rodeó bikára ülhettek az érdeklődők, beülhettek az indián játszóházba, ahol arcfestéssel és különböző kézműves foglalkozással várták őket a múzeum régész munkatársai. Az estét country tánc és élőzene is színesítette a folyamatos tárlatvezetések mellett.

A Fekete házban egy fortélyos játéktárban ismerhették meg a látogatók a fizikai és biológiai érdekességeket, miközben a Joachim-kiállításon a SZTE zenész hallgatói muzsikáltak. A Vármúzeumban szintén folytak izgalmas tárlatvezetések és sokan voltak kíváncsiak a Móra-múzeum tetőkilátójára is.