2022.06.28.

Díszlövések a várostrom évfordulóján

2022.06.30.
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum

Horvátországban lesz látogatható a magyar Fiume-kiállítás

2022.06.28.
Székely Nemzeti Múzeum - Lábasház

A hónap műtárgya a Lábasházban

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
Móra Ferenc Múzeum, Szeged
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2022.06.17.
Totemoszlopot helyeznek a Móra Ferenc Múzeumnál, ezzel is jelezve a hamarosan megnyíló cowboy és indián kiállítást. A tíz méter magas oszlopot eredeti totemoszlopok alapján készítették el. A gigantikus tárgyat június 20-án, hétfőn reggel emelik be daru segítségével a múzeumhoz.

Újabb látványossággal bővül a hamarosan megnyíló cowboy és indián kiállítás Szegeden. Egy tíz méter magas totemoszlop készült az elmúlt hetekben, melyet június 20-án reggel emelnek majd be a Móra Ferenc Múzeumhoz egy daru segítségével. Az oszlopot eredeti totemoszlopok alapján tervezték meg és készítették el.

Lassan minden elkészül a szegedi cowboy és indián kiállítás megnyitására. A Móra Ferenc Múzeum szakemberei megfeszített tempóban végzik a tárgyak installálását, a különböző grafikai anyagok elkészítését és elhelyezését. A tárlatot a Múzeumok Éjszakáján, június 25-én nyitják meg.

A totemoszlop beemelési folyamata teljes hosszában sajtónyilvános lesz: június 20-án, hétfőn reggel 8 órára szállítják a totemoszlopot a kivitelező munkatársai a múzeum elé.
Ekkor kezdik meg a beemelés előkészítését: a beemelés nagy precizitást igényel, összesen körülbelül 1-2 órát fog igénybe venni. Mivel pontosan nem látható előre, hány órakor történik meg a leglátványosabb elem, a darus beemelés, ezért 8 órától kezdve a helyszínen leszünk és várjuk az újságíró kollégákat.