Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely vár Titeket az év leghosszabb éjszakáján! Kulturális, gasztronómiai programok, szabadulószobák, kalandos vetélkedők, koncertek... vagy amit akartok - Shakespeare ...hm... vagy idén inkább Jókai... után szabadon...
Intézményünk az alábbi programokat kínálja a Múzeumok Éjszakáján:18:00- 19:00 Tárlatvezetés A magyar törvényhozás ezer éve című kiállításban Jókai Mór életútjának megismerésévelAz alkalomhoz illően egyedi tárlatvezetéssel készülünk, amelyen Jókai Mór életútjának jelentősebb fázisait mutatjuk be a törvényhozás történetét szemléltető kiállítás tematikája mentén – a népképviseleti országgyűlés létrejöttére és a dualizmus korára fókuszálva.
18:00- 23:55 Fotózás Jókai korabeli ruhákkalSzívesen belebújnál Jókai bőrébe? Érdekel a korabeli öltözködés? A Múzeumok Éjszakáján Te is visszarepülhetsz az időben és felpróbálhatod a ruhákat, melyeket Jókai Mór és környezete hordott a XIX. században. Fotósarkunk az egész esete folyamán várja a beöltözni vágyókat!
18:00- 23:55 Keresd Jókait!A Múzeumok Éjszakája keretein belül, Jókai Mór 200. születési évfordulója alkalmából egy izgalmas kereső játékkal készülünk. A magyar törvényhozás ezer éve kiállításban elrejtünk néhány, Jókaihoz kapcsolódó tárgyat a meglévő múzeumi műtárgyak közé. A látogatónak bizonyos instrukciók alapján ezeket kell megtalálnia. A sikeres résztvevők tárgyjutalomban részesülnek.
19:30- 20:30 Írófejedelem az országgyűlésen: Jókai Mór mint politikusKevésbé köztudott, hogy az idén 200 éve született Jókai Mór nem csak népszerű regényíró és elfoglalt lapszerkesztő volt, hanem három évtizeden keresztül országgyűlési képviselő, majd pedig a törvényhozás főrendiházának tagjai is. Cieger Andrásnak, a dualizmus kori parlamentarizmus kutatójának ismeretterjesztő előadása az írófejedelem politikusi tevékenységét tekinti át. A történész elsősorban arra keresi a választ, hogy Jókai mennyire számított profi politikusnak a korszakban. Mit lehet tudni politikusi képességeiről?
20:30- 21:30 Pitti Katalin és Berkes János opera és operett estjePitti Katalin magyar operaénekes (szoprán), Liszt-díjas, Érdemes, Kiváló művész, a Magyar Állami Operaház és a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja. Az 1978-79-es évadtól a Magyar Állami Operaház magánénekeseke, ahol az operairodalom legcsodálatosabb szerepeit énekelte. A világ számos országában énekelt, többek között Németországban, Olaszországban, Japánban, Kanadában, Brazíliában, de mindvégig a Magyar Állami Operaház tagja maradt. Minden mű, amit megszólaltatott és megszólaltat emlékezetes élményt hagyott és hagy a mai napig az emberekben. Operaszerepein kívül mindig szívesen énekel Bach, Mozart, Verdi, Liszt, Kodály oratórikus műveket, illetve dal és ária esteket. Berkes János magyar operaénekes (tenor), Érdemes művész, a Magyar Állami Operaház és a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolát 1971-ben végezte Réti József és Révhegyi Ferencné tanítványaként. A Magyar Állami Operaház szerződtette énekesként, Lenszkij szerepében debütált Csajkovszkij Anyegin című operájában. 1981-84 között a bécsi Raimund Theaternek is a magánénekese volt. Sok televíziós műsorban szerepelt operett előadásokban, valamint magyarnóta műsorokban. Számos hangfelvételen működött közre (elsősorban népszerű operett-slágerekkel). A klasszikus operairodalom szinte minden tenor főszerepét énekelte, melyhez saját, pozitív személyiségét párosította a színpadon. Zongorán közreműködik Hegedűs Valér zongoraművész.
21:00- 22:40 Politika és Budapest Jókai korában – történelmi kvízjátékA játék során a résztvevők 4 csapatot alkotnak, akik a dualizmus korának neves személyeivel és épületeivel kapcsolatos feladatokat oldanak meg. A helyes válaszokért pontokat kapva haladnak előre az Országház építéséről szóló törvény megszületését jelképező mező eléréséig. Az elsőként beérő csapat könyvjutalomban részesül.
A játék időtartama kb. 40 perc.