2019.09.03.

Kutathatóvá vált a BAHART fényképarchívuma

2020.07.06.
HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum

Keddtől ismét várja a látogatókat a hadtörténeti múzeum

2020.07.06.
Szépművészeti Múzeum

Esztergom - térben és időben is madártávlatból

Közlekedési Múzeum - Budapest
© Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum<br>A múzeum épülete
Cím: 1146, Budapest Városligeti körút 11.
Nyitva tartás: A múzeum jelenleg zárva tart.
állandó kiállítás, fotóművészet, művelődés, szabadidő, turizmus, utazás
virtuális kiállítás
Eötvös Loránd (1848−1919) sokoldalú egyéniség volt: feltaláló, kutató fizikus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, főrendházi tag, művelődéspolitikus. Nem utolsósorban pedig korának egyik legnevesebb magyar hegymászója és az amatőr fotózás egyik első művelője is.
Az olaszországi Dolomitokban a két Eötvös lány, Ilona és Rolanda túravezetőikkel mászás közben.
Utóbbi két érdeklődési kör összekapcsolódása hozta létre azt az unikális hagyatékot, amelynek egy részét a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum őrzi. A felvételek túlnyomó többsége a sziklacsúcsok meghódítását dokumentálja, ugyanakkor Eötvös a hegymászás mellett más témákat is talált a fényképezéshez. Így Budapestet és környékét, tudományos munkásságának állomásait, kísérleteit, méréseit, valamint a magánélet, a családi mindennapok pillanatait is megörökítette. Virtuális kiállításunkban Eötvös Loránd vizuális történetmeséléséből közlünk gazdag válogatást.

Az Eötvös hagyatékot a múzeum archívumának munkatársai teljeskörűen feldolgozták és digitalizálták. A felvételek minden érdeklődő számára elérhetők a Műszaki Tanulmánytár kutatótermében.

NÉZD MEG VIRTUÁLISAN IS ITT!