2020.06.04.

Cím: 986 01, Fülek MsU Fiľakovo, Radnicna 25
Telefonszám: (47) 438-2017, (0) 907640700
Nyitva tartás: III.15-XII.31.: H-V 10-18
A kiállítás már nem tekinthető meg.
2019.04.18. - 2019.05.12.
fotóművészet, időszaki kiállítás
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
(A füleki vár barátainak szenior klubkártyája)
5 EUR
Belépő felnőtteknek
(a „Fülek 1938 – 1945“ című állandó kiállításra a várhegy oldalába vájt egykori légoltalmi járatokban)
Egyéni belépő felnőtteknek
(26 és 61 év)
4 EUR
Belépő diákoknak
(A füleki vár barátainak junior klubkártyája )
Belépő diákoknak
1 EUR
Egyéni belépő diákoknak
(7 és 26 év)
Belépő pedagógusoknak
(A füleki vár barátainak szenior klubkártyája)
3 HUF
Belépő nyugdíjasoknak
1 EUR
Egyéni belépő nyugdíjasoknak
(62 és 69 év )
Belépő mozgássérülteknek
(27 és 61 év közötti látogatók, valamint kísérőik számára)
Tárlatvezetés
5 EUR
Fotó
(Kommersz fényképezkedés, vagy videózás a várudvarban és a várban (fényképész vagy videós + két személy / esemény))
12 EUR
Fotó
(Kommersz fényképezkedés, vagy videózás a várudvarban és a várban (fényképész vagy videós + több személy / esemény))
20 EUR
Terület használati díj
(A várudvar bérleti díja kommersz rendezvények esetén (18x25m = 450 m² – 100% kedvezmény a város által szervezett hagyományos rendezvények esetén))
200 EUR
/ nap
Terület használati díj
(Alkalmi árusítóhely, a várudvarban szervezett rendezvényekre (100 % kedvezmény a saját termékeiket áruló kézművesek számára – a város által szervezett rendezvényeken))
10 EUR
/ nap
A Magyar Fotóművészek Világszövetsége az anyaország határain kívül élő, különböző műfajú fotósokat köti egybe. Tagjai főként amatőr alkotók, akik kedvtelésből és az alkotás iránti szeretetből fényképeznek, viszont munkájuk szakmai színvonalát maguk a képek bizonyítják. A felvételek e népszerű műfaj művészi jellegét emelik ki.
Lókupec
A szövetség már hagyományosan rendez fotóversenyt, melynek legsikeresebb művei a szakmai zsűri értékelése alapján vándorkiállításon kerülnek bemutatásra, valamint a társulás által kiadott katalógusban jelennek meg. A négy kategóriában meghirdetett verseny utolsó évadjába összesen 1208 fotóval neveztek be, amelyek közül több mint negyven kép alkotja az idei tárlatot.

A legjobb alkotások válogatását „XVIII. Nemzetközti Magyar Fotószalon Kiállítása” címmel már több dél-szlovákiai és magyarországi galériában láthatták az érdeklődők.

A kiállítás a hagyományos életmód pillanatképeit tárja elénk és hangsúlyozza a szülőföld iránti mélyen gyökerező kapcsolódást.