2019.09.03.
Közlekedési Múzeum

Kutathatóvá vált a BAHART fényképarchívuma

2020.05.29.

A dekoratív szarmata hölgyek viselete

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Trendi estélyi és báli viseletek 1864-ből

Szépművészeti Múzeum

Császárnénak szánták...

Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum - Rippl-Rónai Múzeum

Középkori szerelmi gyűrű

Nappal sportos, éjjel kacér

Közlekedési Múzeum - Budapest
© Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum<br>A múzeum épülete
Cím: 1146, Budapest Városligeti körút 11.
Nyitva tartás: A múzeum jelenleg zárva tart.
állandó kiállítás, gazdaság, közlekedés, közút, szolgáltatás
A kiállítás témája az út, a közlekedés egyik legősibb eleme, amelyet a természetes vízfolyások, és az állóvizek mellett azonnal használatba vettek az emberek. A kiállítás az 1920-as évek elejétől dolgozza fel a közút építésének, fejlesztésének és fenntartásának történetét, valamint a hozzájuk kapcsolódó technikai és technológiai változásokat.

A képi és tárgyi emlékek tematikusan követik a közúti közlekedés valamennyi területét. A közúti hálózat változásait, az út és hídépítés fejlődésének legfontosabb mozzanatait, a különböző korszakok szerkezeteit. A tárgyi anyag rendkívül gazdag (mint pl. aszfaltminősítő eszközök, hídsaru, dilatációs szerkezet, régi útőr kerékpár, fogatolt járművek és gépjárművek kerekei, kéziszerszámok, forgalomszámláló eszközök, hídalkatrészek, munkagép).

A különböző híd-típusokat, statikai rendszerek működését, a teherviselés módját és az alakváltozásokat számítógépes interaktív program mutatja be. A kiállítás érdekessége a járható mintaburkolatok sorozata, a makadámtól a betonig.