2020.03.18.

Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

A kékfestés feledhetetlen mestere

2020.07.07.

Volt egyszer egy cukorgyár...

A kelták csecsebecsének gyűjtötték

A debreceni "Rajzoskola"

2020.07.06.
HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum

Keddtől ismét várja a látogatókat a hadtörténeti múzeum

Intercisa Múzeum - Dunaújváros
© Intercisa Múzeum<br>A múzeum épülete
Cím: 2400, Dunaújváros Városháza tér 4.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
állandó kiállítás, helytörténet, történet
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
700 HUF
Csoportos belépő felnőtteknek
(10 főtől)
700 HUF
Belépő diákoknak
Csoportos belépő diákoknak
Belépő nyugdíjasoknak
Csoportos belépő nyugdíjasoknak
Belépő családoknak
1400 HUF
/ család
Az állandó kiállítás megújult néprajzi kiállítótere egy tisztaszoba és egy konyha berendezési tárgyain keresztül próbálja megeleveníteni a 20. század első felének dunapentelei népi kultúráját. Szó sincs arról, hogy az eredeti állandó tárlat koncepcióját minden részletében elvetettük volna, csupán újragondoltuk. Ez azzal a folyamattal járt együtt, hogy megváltozott a kiállítás mérete, mely lehetőséget ad arra, hogy az egykori pentelei hétköznapokat nagyobb térben mutassuk be.
Az ún. Rákosi album, melyben Dunaújváros polgárai kérvényeztek, hogy településük viselhesse Sztálin nevét.
A feliratok, a fotók, a bemutatott tárgyak kiválasztásakor elégedetten vettük tudomásul, hogy lehetőségünk van több témakört, tárgycsoportot bemutatni. Nagy öröm, hogy létrejöhetett egy akkora szabad terület, ahol a jövőbeni múzeumpedagógiai foglalkozások kapnak majd helyet, és megvalósíthatjuk a tárgyközpontú tanulást.

Egy olyan időutazásra hívjuk a kedves látogatókat, amely során az idősebbek nosztalgiázhatnak, a fiatalok pedig közelebb kerülhetnek dédszüleik, nagyszüleik tárgyi világához.