2014. szeptember

Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum - Esterházy-palota

Győr

Cím: 9021 - Győr, Király u. 17.

Telefonszám: (+36 (96)) 322-695, (+36 (20)) 532-2644

E-mail: kozmuzeum@t-online.hu

Nyitva tartás: K-V 10-18
2014. május 1-jén, szerdán a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum ünnepi nyitva tartása az alábbiak szerint alakul: az Esterházy-palota 10-18-ig nyitva, többi kiállítóhelyünk zárva tart.

A kiállítás már nem tekinthető meg.
2012.07.08. - 2012.10.14.

A gyűjtés egy nagy kaland

Válogatás a Rechnitzer-Gyimesi műgyűjteményből

időszaki kiállítás, műgyűjtés, művelődés, szabadidő
A Győrben élő gyűjtő házaspár kollekcióját a nyolcvanas évek végétől kezdte kialakítani. Első szakaszban a 20. század harmincas éveiben alkotó nőművészekre koncentráltak. Járitz Józsa, Barta Mária, Muzslai Kampis Margit és társaik a frissességet, a lendületet és a megújítást képviselik műveikben.

A tárlat másik metszetét Mattis Teutsch János kései művei alkotják. E nagyméretű, demonstratív táblaképek egy új világot mutatnak be a festőiség minden finomságával és látványosságával együtt.

A gyűjtemény harmadik dimenziója a Párizsban élő magyar származású alkotók művei. Ezek az alkotások azt jelenítik meg, miként lehet a művészet egyszerre magyar és nemzetközi.

A kollekció befejező része már napjainkhoz kapcsolódik. A számos hazai és külföldi művészt felsorakoztató geometrikus és konstruktivista alkotások a szerkezetek rejtélyét, de egyben játékosságát is felvillantják.

Képekben

2014.09.20.

Kulturális Örökség Napjai

Videótár

Hogyan készül a litográfia?
Ottlik Géza a PIM-ben
Leonardo zseniális szerkezetei a Haáz Rezső Múzeumban - Székelyudvarhely