Tímárház - Kézművesek Háza - Debrecen
A múzeum épülete
Cím: 4026, Debrecen Nagy Gál István u. 6.
Nyitva tartás: K-P 10-17, Szo 10-14
2020.09.01.
hír, népművészet, néprajz
A Tímárház – Kézművesek Háza egyike Debrecen azon kincseinek, amelyek Debrecen városának történelmi örökségének reprezentatív példája, és a város az épület felújításával igyekszik megőrizni ezt az örökséget a jelenkor és utókor számára.

A 120.000.000. Ft összegű támogatásból megvalósult pályázatnak köszönhető infrastrukturális beruházás során újabb terek - látványműhelyek, kézműves utca - kerültek kialakításra. Korszerűbbé váltak a technikai feltételek, melyek olyan lehetőségeket kínálnak, amelyek által kibővítve eddigi tevékenységet, szélesebb körű tehetséggondozó, közösségi képzési, informális és nem formális tanulás lehetőségét tudnak biztosítani az érdeklődő szakemberek és laikusok számára, akik nem vagy csupán érdeklődés szintjén ismerik az egyes kézműves technikákat, mesterségeket.

Mesterségek Ünnepe az Észak-Alföldön - „Debrecenbe kéne menni...” programhoz kapcsán - az idei évet megbolygató helyzet következtében - egy alapvetően budapesti rendezvény regionális vándorprogramként való megszervezésével Debrecen városának kézműves jelenléte is nagyobb figyelmet kaphat, melyhez jelentősen hozzájárul a Tímárház – Kézművesek Házának ünnepélyes átadásával egybekötött, egyszersmind lokális és regionális volumenű népművészeti nap.