2023.07.03.

Wellmann-díjat kapott Gál Éva

2023.06.28.
Janus Pannonius Múzeum

Elragadó éjszaka a pécsi múzeumokban

Janus Pannonius Múzeum - Pécs
Cím: 7621, Pécs Káptalan utca 5.
Nyitva tartás: K-V 10-18 (csak előzetes bejelentkezéssel)
2020.07.27.
Janus Pannonius Múzeum
Változatos programokon vehettek részt az elmúlt két héten az EFOP 3.3.6. projektból megvalósuló Természettudományos Élményközpont múzeumi szervezésű táborának résztvevői.
foglalkozás
Az "Ép testben ép lélek" című tematikus táborban egészségvédelmi ismereteket szereztek játékos formában, patakokat és az erdő fáit vizsgálva megismerhették dióhéjban a Mecsek élővilágát, és nagyon sok mozgásos programon vettek részt: állati jóga, erdei sorversenyek és kirándulás biztosította számukra a tematika jegyében az egészséges kikapcsolódást.

A múzeumi kiállítások közül a Bányamúzeumba látogattak el, ahol a bányamesékhez kapcsolódóan a bányászok munkájának egészségügyi veszélyeire hívtuk fel a figyelmet, és megismerkedtünk a veszély elhárításához használt eszközökkel, miközben a gyerekek játszhattak és vizsgálódhattak a kiállítás interaktív eszközeivel.

A táborban Pécs hátrányos helyzetű térségeink iskoláiból érkeztek a résztvevők – két újabb turnus, azonos tematikával valósul majd meg július utolsó két hetében is.