2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

2020.07.02.
Különleges programokat kínálnak a szállásadók, vendéglátóhelyek és a kulturális intézmények összefogásával induló kampányban a baranyai megyeszékhelyen a város turizmusának fellendítése érdekében - közölte a pécsi önkormányzat az MTI-vel.

Mint írták, a Pécs nyitva elnevezésű, júliusban és augusztusban folyó országos tájékoztató kampány célja, hogy bemutassák Pécs mindenki által jól ismert arcát, színes programkínálatát, szállásait, gasztronómiai kínálatát. A programokról közölték: június utolsó hétvégéjén már el is indultak a Zsolnay Negyedben a Pirogránit Esték, amelyek a dzsessztől a komolyzenéig kínálnak koncerteket, de a kulturális negyedben napközben is zajlanak vezetett élménytúrák, nyitva vannak a tárlatok.

A pécsi belvárosi Múzeum utcában újra látogatható a többi között a Vasarely és a Zsolnay Múzeum, emellett új, izgalmas színfoltja lesz Pécsnek augusztus első felében a Múzeum Utca Plusz rendezvénysorozat. A Pannon Filharmonikusok nagykoncertet is ad a nyár folyamán, így a három éve sikerrel futó Mamma mia! - ABBA sorozat folytatására is sor kerül.

A közlemény szerint az előadók új dalok feldolgozásával készülnek a Dóm téren augusztus 16-án. A Múzeum utcában, a Szabadtéri Színház területén kialakított új programhelyszínen, a Káptalan Kertben nyári koncertsorozat indul. Visszajövünk címmel a Bagossy Brothers duplakoncertje hallgatható meg a hétvégén, de a nyár folyamán még számos koncertet lesz ott.