2021.10.18.

2021.08.20.

Titkok a sötétben

2021.05.21.

A föld mélyének elképesztő kincsei

2021.05.20.

Gyermeknapi zsákbamacska

2021.05.11.

A vadász és a nyúl

2021.05.01.

Újra megnyitja kapuit a Déri Múzeum

2021.02.24.

A debreceni Hősök temetője - 1. rész

2021.02.19.

Munkácsy születésnapi ajándéka

Déri Múzeum - Debrecen
A múzeum bejárata
Cím: 4026, Debrecen Déri tér 1.
Nyitva tartás: K-V 10-18
hír, infrastruktúra, kényelmi felszereltség, ruhatár
Feltehetően sosem viseltünk olyan gyakran - akár naphosszat munka közben - otthoni öltözetet, mint az elmúlt hetekben. A magyar és külföldi online oldalak kínálataiban kora tavasszal a pizsamák, tréningruhák, köntösök, pongyolák vették át a hatalmat. A magyar tervezők közül is voltak, akik kifejezetten ezen ruhadarabokat kezdték gyártani a maszkok mellett, s ez segítette talpon maradásukat.
Bordó szatén pongyola
A századelőn a középosztálybeli hölgyek gyakran bánták, hogy szép pongyolájukat csak a férj és a cselédek láthatták, hiszen a reggeli elfogyasztása után már nem illett ebben mutatkozniuk.

A Déri Múzeum Polgári sikk című időszaki kiállításának hálószobai enteriőrjében bemutatott földig érő bordó szaténpongyola az 1930-as években is szükséges és divatos ruhadarabnak számított. A pongyolának válltömője van, húzott felső része a mell alatt szűk derékrészben folytatódik, amelyből a szoknyarész lágyan omlik alá. A „V” alakú kivágás alatt a szoknya aljáig az anyagból behúzott, kis félgömb alakú gombok fogják össze a divatos ruhadarabot.
Ormosi Viktória muzeológus