2020.09.09.

Dobó István Vármúzeum

Kötéltechnikai gyakorlat az Egri várban

2021.01.21.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Ficzek Ferenc nagyméretű zománcképe a pécsi Modern Magyar Képtárban

2021.01.20.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Rio de Janeiro Zalaegerszegen

2021.01.20.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Retro hungarikumok a legvidámabb barakkból

2021.01.19.
Szépművészeti Múzeum

Villát vásárolt a Kárpáthy Zoltán honoráriumából

Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1036, Budapest Korona tér 1.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.04.15.
Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum
Bár a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum a többi közgyűjteményhez hasonlóan jelenleg határozatlan ideig nem látogatható, az MKVM is csatlakozott a #múzeumozzaszobádból kezdeményezéshez. A múzeum honlapján, a Digitális múzeum menüpontban megtalálhatóak az intézmény online tartalmai, ahol új blogbejegyzéseket, érdekességeket tesznek közzé a következő hetekben, de lehet böngészni a műtárgyak és kiadványok között is, valamint barangolni lehet számos virtuális kiállításban is. Az oktatási segédanyagok pedig a pedagógusok és a diákok számára nyújtanak segítséget a digitális oktatás során.

Múzeumi blog

A következő hetekben a múzeum szakmai blogjánhetente többször új tartalommal találkozhatnak a látogatók – a háttérben zajló aktuális projektekről, kiállításokról, valamint a munkatársak aktuális kutatásairól is – változatos témakörökben.

Digitális múzeumpedagógia

A digitális oktatáshoz készült segédanyagok, online múzeumpedagógiai foglalkozások, kisfilmek és játékok a pedagógusok és a diákok számára nyújtanak segítséget a digitális oktatás során.A filmeket és játékokat úgy szerkesztették, hogy együtt egy „digitális foglalkozást” alkossanak, ezért előbb a filmek megtekintését majd a játékok kipróbálását ajánlják a múzeumpedagógusok. A játékok részben felső tagozatos általános iskolás, és főként a középiskolás korosztálynak készültek, a kereskedelem és vendéglátás témakörében. Az anyagok elsősorban az irodalom és történelem órák, valamint a szakiskolás tantárgyak tanmenetébe illeszthetők bele.

Virtuális kiállítás, digitális gyűjtemények és kiadványok

Jelenleg a múzeum kereskedelmi és vendéglátóipari állandó kiállításai, és három korábbi, már nem látogatható időszaki kiállítása barangolható be virtuálisan, különböző digitális megoldások segítségével. A múzeum gyűjteményének számos darabja online is elérhető és kutatható, egy részük akár a múzeum honlapjába integrált MúzeumDigitár rendszernek köszönhetően, míg több gyűjtemény külső adatbázisok segítségével. Emellett az intézmény több kiadványa – korábbi kiállítások vezetői, katalógusai, évkönyvek – digitálisan is elolvashatók és letölthetők.

Közösségi oldalak, hírlevél

Naprakész információkért, érdekességekértérdemes feliratkozni az intézmény hírlevelére, vagy követni a közösségi oldalaikat Facebookon, Instagramon és Youtube-on, ahol naponta új tartalmakkal jelentkezik a múzeum.