Emlékpont - Fél évszázad Vásárhelyen Humán Oktatási Központ - Hódmezővásárhely
A múzeum épülete
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Andrássy út 34.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2020.03.09.
Tanulmányi kirándulásra érkezett Hódmezővásárhelyre a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium egyik tizenegyedikes osztálya. A diákok az Emlékpontban, a zsinagógában és a Magyar Tragédia 1944 Kiállítóhelyen ismerkedtek Hódmezővásárhely huszadik századi történetével.

Dékány Zoltán osztályfőnök elmondta, hogy a legtöbb szegedi közgyűjteményben jártak már a diákok, így kézenfekvő volt, hogy a közeli Vásárhely legyen tanulmányi kirándulásuk célpontja. Az osztályfőnök arról is szólt, hogy az Emlékpontban és a Magyar Tragédia 1944 Kiállítóhelyen bemutatott korszakok – az államszocializmus időszaka és a holokauszt kora – közel állnak a tanulók érdeklődéséhez, míg a felújított zsinagógában a teológia területéről szerezhettek új ismereteket a fiatalok.